روز تاریخی بیرانوند/ بالاتر از نامداران، در آستانه رسیدن به عابدزاده

دروازه‌بان تیم ملی رکوردی بهتر از 4 دروازه‌بان مطرح فوتبال جهان در بازی‌های ملی به ثبت رسانده است....

دروازه‌بان تیم ملی رکوردی بهتر از 4 دروازه‌بان مطرح فوتبال جهان در بازی‌های ملی به ثبت رسانده است.

به گزارش خبرنگار مدال، علیرضا بیرانوند دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ایران این روزها در اوج است. 5 کلین‌شیت متوالی در جام ملت‌ها آمار این دروازه‌بان 26 ساله را در تیم ملی به 17 کلین‌شیت در 20 بازی رسمی رسانده و وی در این مدت تنها در 3 بازی دروازه خود را در دیدارهای رسمی باز شده دیده است. بسته ماندن دروازه در 85 درصد بازی‌های رسمی آمار فوق‌العاده‌ای است که این دروازه‌بان به ثبت رسانده و بدین منظور مقایسه عملکرد وی با دروازه‌بانان صاحب نام فوتبال جهان می‌تواند این دروازه‌‍‌بان اهل لرستان چه کار بزرگی درون دروازه تیم ملی انجام داده است.
آلیسون بکر دروازه‌بان برزیلی لیورپول این روزها یکی از آماده‌ترین سنگربانان فوتبال جهان است. با این حال این دروازه‌بان در 20 بازی ملی رسمی اخیر خود در 13 بازی موفق به بسته نگه داشتن دروازه خود شده و از این حیث 4 کلین‌شیت کمتر از بیرانوند در کارنامه دارد. هوگو لوریس سنگربان و کاپیتان تیم ملی فرانسه نیز در این مدت 10 کلین‌شیت داشته و این آمار برای داوید دخه‌آ دروازه‌بان تیم ملی اسپانیا، 9 کلین‌شیت در 20 بازی ملی رسمی اخیر بوده است. مانوئل نویر دروازه‌بان صاحب‌نام فوتبال آلمان نیز تنها در 7 بازی از 20 ملی رسمی اخیر آلمانی‌ها دروازه خود را بسته نگه داشته تا بیرانوند رکوردی به مراتب بهتر از 4 دروازه‌بان مطرح فوتبال جهان به ثبت رسانده و امیدوار است با بهبود این رکورد در بازی با ژاپن، همراه با تیم ملی پس از 43 سال حضور در فینال جام ملت‌های آسیا را تجربه کند.
بیرانوند در صورت بسته نگه داشتن دروازه خود در بازی امروز، به رکورد 18 کلین‌شیت در 21 بازی ملی رسمی خواهد رسید و این در حالی است که کلین‌شیت وی در بازی امروز، ششمین کلین‌شیت وی در جام ملت‌ها خواهد بود تا وی به رکورد احمدرضا عابدزاده در جام ملت‌ها برسد و تنها دروازه‌بانی باشد که در 6 بازی جام ملت‌ها در یک دوره موفق به ثبت کلین‌شیت شده است.