۱۳ روز تا اولین بازی؛ شاهینی وجود ندارد

برنامه فصل جدید بازی های دسته اول مشخص شد و شاهین شهرداری بوشهر در اولین بازی ۲۵ مهر در استادیوم شهید مهدوی میزبان قشقایی شیراز خواهد بود....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، این در حالی است که تیم شاهین هنوز تمرینات خود را آغاز نکرده و بدون سرمربی است. البته شهرداری بوشهر برای تعیین تکلیف شاهین این تیم را به مزایده گذاشته؛ اگر چه تاریخ مزایده شروع شده اما زمان بازگشایی پاکت های مزایده ۲۶ مهر یعنی یک روز بعد از اولین بازی شاهین در فصل جدید بازی ها خواهد بود. این تصمیم ممکن است منجر به حذف تیم شاهین شهرداری بوشهر از رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه های کشور شود. اینطور که از شواهد پیداست شهرداری بوشهر قصد ندارد پیش از فروش امتیاز تیم تمرینات شاهین را شروع کند تا بعد از ورود به بازی ها امتیاز تیم را واگذار کند. از سویی این سوال پیش می آید آیا بعد از هفته نخست بازی ها گروه جدیدی که تیم شاهین را در اختیار می گیرد فرصت می کند ظرف یک هفته تیم را برای هفته دوم بازی ها به میدان بفرستد؟ طبق قانون در لیگ یک و لیگ برتر هر تیمی دو هفته متوالی یا متناوب برای عدم حضور در بازی ها دلیل موجهی نداشته باشد از جدول بازی ها کنار گذاشته می شود. آخرین بار این اتفاق در لیگ یک برای تیم اتکا گلستان رخ داد. این تیم در دو هفته از بازی های دور برگشت لیگ یک حاضر نشد و خیلی راحت و البته بر اساس قانون از جدول بازی ها کنار گذاشته شد. البته شاهین با این روند حتی امکان دارد پیش از شروع بازی ها از جدول بازی های لیگ یک خارج شود. بر اساس قانون تیم ها باید ۱۰ روز پیش از شروع بازی ها نام ۱۴ بازیکن خود را برای سازمان لیگ لیست کنند. در غیر اینصورت این رفتار به معنی عدم ثبت نام و حضور آنها در فصل جدید بازی ها لحاظ خواهد شد. 

بهر صورت شهری که معرف مهدی طارمی است که اینروزها در پورتو حضور درخشانی دارد و مهدی قایدی که در شباب الاهلی به جادوگر جدید معروف شده است در آستانه حذف از رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه های کشور قرار دارد و این دردآور است. چرا که شاهین و فوتبال بوشهر در صورت ادامه حضور در لیگ یک باز هم می تواند معرف ستاره هایی از این دست باشند.

تگ ها


شاهین شهرداری بوشهر دسته یک فوتبال ایران لیگ آزادگان فوتبال