۶ روز تا جلوگیری از حذف استقلال و پرسپولیس

نمایندگان ایران برای دریافت مجوز حرفه ای و جلوگیری از خطر کنار گذاشتن شدن از لیگ قهرمانان آسیا، تنها ۶ روز دیگر فرصت دارند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، کنفدراسیون فوتبال آسیا برای حضور در رقابت های لیگ قهرمانان، تیم های واجد شرایط را مکلف کرده است تا در زمان تعیین شده، نسبت به دریافت مجوز حرفه ای اقدام کنند و تیم هایی که در این مدت موفق به انجام این کار نشوند، از دور رقابت ها کنار گذاشته می شوند.

در همین راستا، چند روز پیش بود که روزنامه الریاضیة عربستان اعلام کرد تیم های باشگاهی برای کسب مجوزات لازم جهت حضور در رقابت های قاره ای از جمله لیگ قهرمانان آسیا، تا پایان اکتبر فرصت دارند تا با ارسال مدارک، مجوز حرفه ای گری خود را برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا دریافت کنند.

حالا از این مهلت تعیین شده، تنها ۶ روز دیگر باقی مانده است و چنانچه تیم های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا موفق به اخذ این مجوز نشوند، از ACL ۲۰۲۲ کنار گذاشته می شوند. طبق آخرین اعلام رسمی مسئولان فدراسیون فوتبال ایران، تنها تیم های گل گهر و سپاهان موفق شده بودند مجوز حرفه ای خود را دریافت کنند و این بدان معناست سه نماینده دیگر ایران یعنی استقلال، پرسپولیس و فولاد چنانچه تا زمان اعلام شده مجوز حرفه ای را دریافت نکنند، حق شرکت در لیگ قهرمانان آسیا را ندارند.

کنفدراسیون فوتبال آسیا برای اعطای این مجوز، یک سری معیارها را مدنظر قرار داده است که یکی از مهمترین موارد آن، تسویه حساب های مالی است. پیش از این الریاضیة نوشته بود چنانچه تیمی که سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را کسب کرده اما موفق به دریافت مجوز آسیایی نشود، تیم های رتبه های پایین تر لیگ آن کشور می توانند با ارسال مدارک خود، به جای آن تیم وارد رقابت های ACL شوند. به همین دلیل دریافت مجوز حرفه ای برای تمامی تیم های لیگ برتر ایران اجباری است. باید دید در روزهای باقی مانده مدیران سه تیم استقلال، پرسپولیس و فولاد موفق به انجام این کار خواهند شد یا خیر.

تگ ها


پرسپولیس تهران استقلال تهران لیگ قهرمانان آسیا فوتبال ایران پرسپولیس استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال