روز تلخ تمرین استقلال؛ فیلم نگیر آقا!

امروز در زمین چمن مجموعه ورزشی انقلاب محل تمرین استقلال فضای سنگینی حاکم بود که کاملا متاثراز اتفاقات شب گذشته در فرودگاه و از دست دادن عنوان قهرمانی در جام حذفی بود....

به گزارش "ورزش سه"، در طی چند سال گذشته برحسب وظیفه‌ای که معمولاً بر عهده داریم بارها پیش‌آمده در محل تمرین باشگاه استقلال حاضر شویم و این تیم را در موقعیت‌های متفاوت از نزدیک ببینیم، اما درواقع امروز شرایط حتی ازآنچه که خودمان پیش از رسیدن به تمرین تصورش را می‌کردیم، تلخ‌تر و غمناک‌تر از همیشه بود تا آنجا که علی‌رغم تمام پرسش‌های زیادی که در ذهنم داشتیم به خودمان اجازه ندادیم از بازیکنان و حتی مسئولان تیم درخواست مصاحبه‌ای داشته باشیم.


زمین چمن مجموعه انقلاب سبزتر از همیشه در یک‌هوای ایده آل آماده برگزاری یک تمرین ریکاوری بعد از بازی بود، اما عظیم گوک تنها کسی بود که می‌توانستید در زمین او را بیابید او فارغ از تمام ماجراهای شب گذشته ترجیح داد امروز هم تمریناتش را قطع نکند، مدافعی که علی‌رغم شایستگی‌هایش هیچ‌وقت در این چند سال به او آن‌چنان‌که بایدوشاید اعتماد نشد.


یک‌لحظه با خودمان فکرمی کنیم که اگر استقلال قهرمان جام حذفی می‌شد الآن این تمرین چه حال و هوایی داشت؟ اما چهره‌های دمغ و رنگ‌ و رو پریده بازیکنان ما را به‌سرعت از این خیال واهی بیرون می‌آورد و با حقیقت موجود روبرو می کند.


امروز قرار بود که برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا از بازیکنان تست کرونا گرفته شود تا این تیم مشکلی برای ورود به قطر نداشته باشد، اما چه کسی در این تیم حال تست دادن دارد؟ خستگی ۱۴ ماه و یک‌فصل پرفشار بر روی تک‌تک اعضای تیم مانده است و این در حالی است که هیچ‌کس خبری از آینده این تیم ندارد.


به هرکسی که می‌رسیدیم و می‌پرسیدیم تکلیف تیم چیست تنها به بالا انداختن شانه‌هایش بسنده می‌کرد و از کنارت رد می‌شد بدون آنکه بخواهد سرش را بالا بیاورد و ما را ببیند.


صدای قارقار کلاغ بلند تراز همیشه به گوش می‌رسد، درصورتی‌که اعضای تیم (فنی و مدیریتی) اگر مقداری درگرفتن بعضی از تصمیمات تأمل بیشتری به خرج می‌دادند امروز باید صدای خنده و شادی و شوخی آبی پوشان و تماشاگرانشان، تا آسمان هفتم بالا می‌رفت.قهرمانی آن‌هم با فرهاد مجیدی؟ آن‌هم با شکست سپاهانِ قلعه نوعی، پرسپولیس گل محمدی و تراکتورِ الهامی؟ چه طعم دل‌نشینی داشت، اما آن‌قدر بی‌تدبیری صورت گرفت که تا امروز هیچ‌کسی حوصله هیچ‌کسی را نداشته باشد.


 داخل زمین چمن سید حسین حسینی را هم دیدیم که مشغول صحبت با موبایلش است. متهم ردیف اول، همان گلری که هر بار در این فصل خواستیم به او دل ببندیم داستان جوری دیگری رقم خورد. کمی آن‌طرف‌تر نشسته روی جدول، سیاوش هم هست، سخت درگیر تلفن همراهش اما کاملاً پکر و بی‌حال. با دیدن او آن روزهایی در ذهنت به‌سرعت تداعی می‌شود که در همین زمین یک‌لحظه آرام و قرار نداشت و سربه‌سر همه می‌گذاشت اما حال و هوای این روزهای استقلال رمقی برای سیاوش هم باقی نگذاشته است.
 ریگی هم مثل همیشه آرام از کنارمان رد می‌شود بدون اینکه بخواهد حرفی برای گفتن داشته باشد. حساب او از دیگر بازیکنان تا حدی جداست چراکه او حتی در روز خوش هم تمایلی به صحبت ندارد چه برسد به امروز. شاهین طاهرخانی هم هست. چند دقیقه بعد داریوش شجاعیان خودش را به مجموعه انقلاب می‌رساند، ناراحت‌تر از همیشه و با صورتی که مشخص بود که تازه بیدار شده اما به‌هرحال خودش را برای انجام تست کرونا، به تیم پزشکی معرفی کرد. اما دیگر هر چه ایستادیم جز سعید رمضانی و مهدی نوروزی کسی دیگر نیامد تا این تست به‌طور ناقص انجام بپذیرد.


از مسئولان تیم درخصوص غیبت این تعداد بازیکنان سؤال می‌کنیم که در جواب گفته می‌شود که ماجراهای شب گذشته و ساعت برگشت بازیکنان باعث شد تا آن‌ها نتوانند در این تست حضور پیدا کنند.


احمد مددی هم می‌گوید که در حال حاضر حرفی برای گفتن ندارد و باید تا جلسه هیئت‌مدیره باشگاه صبر کنیم و ببینیم چه تصمیماتی قرار است گرفته شود.


صالح مصطفوی هم دیگر نایی برای صحبت با ما ندارد و حرف‌های امیدوارکننده‌ای نمی‌زند حتی برای دادن دل‌خوشی؛ چراکه دیگر با این همه اتفاق جایی برای دادن امیدواری نمی‌بیند، صالح درحالی که می گوید  قراردادی با استقلال ندارد همه چیز را به آینده موکول می کند. جالب آن است که همه صحبت از آینده می‌کنند درحالی‌که خودشان بهتر از هرکسی می‌دانند که قرار نیست آینده معجزه‌ای در برداشته باشد.


درنهایت حول‌وحوش ساعت ۱۵:۰۰ با خروج آن‌ها نگهبان مجموعه هم بی‌خیال از تمام اتفاقات این ۲۰ ساعت گذشته خوشحال و خندان درهای تمرین را می‌بندد و ما هم دیگر چاره‌ای جز ترک این فضای تلخ و گرفته نداشتیم و با همان سوالات این بار حتی بیشتر از آن به سمت دفترمان برمی‌گردیم درحالی‌که اراده‌ای کافی برای حل این‌همه مشکلات متعدد و لاینحل نمی‌بینیم.

تگ ها


استقلال تهران تمرینات استقلال