۱۲ روز سرنوشت‌ساز در انتظار شاگردان اسکوچیچ

پس از تعویق چندباره مسابقات تیم ملی فوتبال ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی، سرانجام از برنامه جدید مسابقات رونمایی شد....

به گزارش "ورزش سه"، نشست سرمربی تیم ملی ایران و رئیس دپارتمان تیم های ملی با رئیس کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا و سایر مسولان ای اف سی و نمایندگان تیم های گروه C مسابقات مقدماتی جام جهانی برگزار شد؛ در این جلسه که به صورت آنلاین برگزار شد، دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی و مهدی خراطی رئیس دپارتمان تیم‌های ملی با شین من گیل رئیس کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتسال آسیا و عوض بیک مسئول مسابقات کمیته مسابقات و پاول عضو کمیته مسابقات حضور داشتند.

مهدی خراطی رئیس دپارتمان تیم های ملی درباره این نشست گفت: در این نشست نمایندگان فدراسیون فوتبال ایران بر میزبانی رقابت‌ها به شکل رفت و برگشت تاکید داشتند و بر حق فوتبال ایران مبنی بر بهره‌مند شدن از ظرفیت میزبانی در سه مسابقه دور برگشت تصریح کردند؛ در نهایت، با توجه به همه گیری و افزایش شیوع کرونا در سطح جهان و تاکید کنفدراسیون مبنی بر سلامت مربیان، بازیکنان و دست اندرکاران مسابقات و مباحث مختلف صورت گرفته درباره ادامه برگزاری رقابت های انتخاباتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، در نهایت مقرر گردید این مسابقات به احتمال بسیار زیاد به صورت متمرکز به میزبانی یکی از تیم های گروه C برگزار شود و در صورت عدم وجود میزبان از سوی تیم‌های حاضر در این گروه مسابقات در کشور بی‌طرف به انجام برسد.

وی ادامه داد: نشست کنفدراسیون فوتبال آسیا با سایر گروههای شرکت کننده فردا به پایان می رسد و نتیجه آن به صورت رسمی به فدراسیون ها اعلام خواهد شد.

بر این اساس و مطابق برنامه ریزی جدید، زمان جدید مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به شرح زیر است:

ایران - هنگ‌کنگ: ۱۳ خرداد ۱۴۰۰
ایران - بحرین: ۱۷ خرداد ۱۴۰۰
ایران- کامبوج: ۲۱ خرداد ۱۴۰۰
ایران - عراق: ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

گفتنی‌ست براساس برنامه‌ریزی انجام شده، ورود تیم ها به کشور میزبان ۱۰ خردادماه بوده و خروج آن‌ها هم ۲۶ خرداد است؛ بنابراین مدت زمان برگزاری مسابقات ۱۷ روز تعیین شده است.

تگ ها


تیم ملی ایران دراگان اسکوچیچ