روز قهرمانی خوزستان؛ هلل یوس، هل یوسه!

در پایان شانزدهمین دوره لیگ برتر فوتسال زنان، نفت آبادان توانست جام قهرمانی را از آن خود کند و سایپا برای دومین فصل متوالی عنوان نایب قهرمانی را به دست آورد....

صبح امروز هفته ششم و پایانی دور نهایی لیگ برتر فوتسال زنان با انجام دو مسابقه پیگیری شد تا تکلیف قهرمان شانزدهمین دوره از مسابقات مشخص شود؛ پالایش نفت آبادان چشم امید به درخشش تیم هم‌استانی مقابل سایپا داشت تا با پیروزی مقابل هیات فوتبال خراسان بتواند جام قهرمانی را از آن خود کند.

در شروع بازی، چند فرصت طلایی گلزنی برای پالایش نفت به دست آمد که آن‌ها نتوانستند استفاده کنند؛ روی ضد حمله مشهدی‌ها توسط سارا شیربیگی به گل رسیدند تا حساب کار یک بر صفر به سود هیات فوتبال خراسان شود و با این نتایج جام قهرمانی نصیب تیم سایپا شود.

اما این گل یک دقیقه هم برای هیات فوتبال خراسان دوام نیاورد و ضربه ملمولی پس از برخورد به بازیکن هیات فوتبال وارد دروازه تیم مشهدی شد و پس از آن با کامبکی دیدنی ملمولی یک گل دیگر به ثمر رساند تا حساب کار دو بر یک به سود پالایش نفت آبادان شود و این تیم به صدر جدول صعود کند و شانس اول قهرمانی شود. فاطمه حسینی مهاجم تیم هیات فوتبال خراسان فرصت عالی گلزنی را به تیرک کوبید و لحظاتی مانده به پایان نیمه اول، نسیمه غلامی گل تساوی را زد تا بازی با نتیجه مساوی به پایان برسد.

در شروع نیمه دوم با توجه به نتیجه بازی همزمان که با برتری ملی‌حفاری همراه بود، نفتی‌ها به دنبال به ثمر رساندن گل برتری بودند تا در خانه جشن قهرمانی به پا کنند؛ البته که حریف مشهدی هم چند موقعیت خوب داشت که از دست رفت اما حملات پرشمار نفتی‌ها با درخشش زهرا لطف‌آبادی دروازه‌بان هیات فوتبال خراسان ثمری نداشت و بازی تا دقیقه ۳۶، ۲-۲ مساوی پیگیری می‌شود.

در شرایطی که نفتی‌ها برای گل برتری به پاور پلی روی آوردند، حریف مشهدی روی اشتباه دفاعی حریف توانست گل بزند تا کار قهرمانی نفتی سخت‌تر شود؛ اما بلافاصله پس از این گل، سهیلا ملمولی توانست روز درخشان خود را تکمیل کند و با گلزنی، امیدهای نفت برای قهرمانی را زنده نگه دارد. پس از این گل، شاگردان علوانی به دنبال زدن گل برتری هم بودند اما در ضربه مهاجم نفتی‌ها تیرک دروازه اصابت کرد تا بازی مساوی بماند.

در ثانیه‌های پایانی بازی، حملات پرتعداد نفتی‌ها برای رسیدن به گل ادامه داشت و در فاصله یک ثانیه به پایان بازی، داور به سود نفتی‌ها اعلام پنالتی کرد که این اعلام پنالتی با واکنش تند تیم مشهدی همراه شد و فاطمه شریف سرمربی مشهدی‌ها تیمش را از زمین مسابقه بیرون کشید.

پس از ۱۰ دقیقه تیم مشهدی به زمین بازی برگشت و ضربه پنالتی نفتی‌ها نواخته شد و این ضربه به گل نشست تا نفت آبادان پس از یک بازی جنجالی و پر حاشیه بتواند به لطف پیروزی تیم هم‌استانی در مقابل سایپا و البته پیروزی لحظه‌آخری خود مقابل هیات فوتبال خراسان، عنوان قهرمانی شانزدهمین دوره لیگ برتر فوتسال زنان را از آن خود کند.

تگ ها


فوتسال بانوان