روسای کمیته ملی المپیک ایران و ارمنستان توافق نامه همکاری امضا کردند

گاگیک تساروکیان، رئیس کمیته ملی المپیک ارمنستان که ظهر روز گذشته و با استقبال شاهرخ شهنازی دبیر کل کمیته ملی المپیک کشورمان وارد ایران شده بود ضمن دیدار و گفت و گو با رئیس کمیته ملی المپیک، تفاهم نامه همکاری دو جانبه ای را به امضا رساند ......

گاگیک تساروکیان، رئیس کمیته ملی المپیک ارمنستان که ظهر روز گذشته و با استقبال شاهرخ شهنازی دبیر کل کمیته ملی المپیک کشورمان وارد ایران شده بود ضمن دیدار و گفت و گو با رئیس کمیته ملی المپیک، تفاهم نامه همکاری دو جانبه ای را به امضا رساند.

به گزارش مدال و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک ؛ در ابتدای این دیدار کیومرث هاشمی ضمن اعلام خیر مقدم خود به گاگیک تساروکیان رئیس کمیته ملی المپیک و هیات همراه، اوقات خوشی را برایشان آرزو کرد و گفت: امیدوارم ضمن داشتن اقامتی خوش در تهران ، شاهد رقابت های المپیکی با بالاترین کیفیت و کمیته باشید.

وی در ادامه به نزدیکی فرهنگ دو کشور و دوستی دیرینه ایران و ارمنستان اشاره کرد و گفت: مردم ارمنستان از دیرباز جرو نزدیکترین دوستان و همسایگان کشور ما بوده اند و امروز شاهدیم که هموطنان شما در ایران خود را یک ایرانی کامل می دانند و در مهمترین امور و تصمیم گیری ها نیز نقش دارند.

رئیس کمیته ملی المپیک ارمنستان نیز در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین کمیته ملی المپیک بواسطه فراهم سازی برپایی این نشست و امضای تفاهم نامه همکاری، اظهار داشت:  قبل از هر چیز لازم می دانم پیروزی ورزشکاران ایرانی را در بازی های المپیک ریو که با عنوان بیست و پنجمی بین ٢٠٦ کشور همراه بود تبریک بگویم. بدیهی است که این نتیجه درخشان ماحصل برنامه ریزی و فعالیت وهمت دولت، مجموعه ورزش ایران و  تلاش ارزنده ورزشکاران و مربیان سخت کوش ایرانی است.
بعد از اتمام صحبت های طرفین و با تصمیم روسای کمیته ملی المپیک دو کشور مقرر شد مسئولیت اجرایی تفاهم نامه به دبیر کل کمیته های المپیک دو کشور اعطا شود.
این توافقنامه شامل 9 ماده می باشد که از تاریخ امضاء آن قابلیت اجرایی دارد و به مدت دو سال اعتبار خواهد داشت و در صورت توافق طرفین زمان آن قابل تمدید است.

تگ ها


پارالمپیک