روسیه نامزد میزبانی بازی‌های المپیک می‌شود

شهر تاریخی روسیه در اندیشه به دستآوردن میزبانی بازیهای المپیک است. خبرگزاری ریانووستی روسیه به نقل از یک منبع موثق دولت ......

شهر تاریخی روسیه در اندیشه به دستآوردن میزبانی بازیهای المپیک است.
خبرگزاری ریانووستی روسیه به نقل از یک منبع موثق دولت ...

شهر تاریخی روسیه در اندیشه به دست‌آوردن میزبانی بازی‌های المپیک است.
خبرگزاری ریانووستی روسیه به نقل از یک منبع موثق دولتی در شهر سن پترزبورگ نوشت: مقام‌های دولتی شهر سن پترزبورگ خواهان بررسی پیشنهاد میزبانی از بازی‌های المپیک تابستانی شدند اما هنوز تصمیم قطعی در این رابطه نگرفتند.
این منبع دولتی به خبرگزاری ریانووستی روسیه گفت: پیشنهاد میزبانی شهر سن پترزبورگ از بازی‌های المپیک مطرح شده اما هنوز تصمیم قطعی برای اعلام آن تا زمان بررسی نهایی توسط کارشناسان اتخاذ نکردیم.
پیش از این ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه در ماه ژوئیه اعلام کرده بود که برخی از شهرهای این کشور می‌توانند نامزد میزبانی بازی‌های المپیک تابستانی شوند. هر چند دولت روسیه هنوز برنامه‌ای برای رسیدن به این هدف ارائه نکرده است.
ولادیمیر جباروف، معاون کمیته مسائل بین‌المللی فدراسیون دولتی روسیه نیز درباره صحبت‌های پوتین به خبرگزاری ریانووستی گفت: المپیک تابستانی می‌تواند به صورت مشترک توسط شهرهای سن پترزبورگ و سوچی برگزار شوند. به ویژه این‌که سوچی سابقه میزبانی دارد و بسیاری از امکانات در این شهر فراهم هستند.
سن پترزبورگ در صورت تصمیم نهایی می‌تواند درخواست میزبانی را برای المپیک 2032 ارائه دهد، زیرا المپیک‌های 2020، 2024 و 2028 به ترتیب در کشورهای ژاپن، فرانسه و آمریکا برگزار خواهند شد.