روشن شدن توپخانه رئال در بهترین زمان ممکن

رئال مادرید در بهترین زمان ممکن به ال کلاسیکو رسیده است؛ به خصوص از حیث جهش چشمگیر در آمار گلزنی....

به گزارش "ورزش سه"، فردا رئال مادرید در زمین خود میزبان بارسلونا خواهد بود و پیروزی در این دیدار می تواند در رقابت برای قهرمانی لالیگا تعیین کننده باشد. رئال اگر این بازی را ببرد، از بارسلونا در جدول پیشی خواهد گرفت و در صورت شکست اتلتیکو برابر بتیس، حتی می تواند صدرنشین شود.

رئال تا قبل از دربی اخیر مادرید که با تساوی ۱-۱ خاتمه یافت، بدترین متوسط گلزنی قرن خود را داشت و تنها توانسته بود متوسط هر بازی ۱.۶ گل را به ثبت برساند اما در ۴ بازی اخیر این تیم توانسته از حیث آمار گلزنی به وضوح پیشرفت کند.

رئال سه گل به آتالانتا زد و سپس در لالیگا با سه گل سلتا را از پیش رو برداشت. تیم تحت هدایت زیدان ایبار با ۲-۰ مغلوب کرد و در بازی سه شنبه شب برابر لیورپول در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان نیز توانست سه گل به قرمزها بزند؛ ۱۱ گل در سه بازی و متوسط تقریبا سه گل در هر بازی بهترین خبر برای رئال ها در آستانه ال کلاسیکو بود.

رئال یک بار در فصل جاری روند مشابهی را طی کرد که به نیم فصل اول بر می گردد: دو گل به شاختار، سه گل به بارسا، دو گل به گلادباخ، ۴ گل به اوئسکا و سه گل به اینتر.

در ۴ بازی اخیر مارکو آسنسیو، کریم بنزما، سرخیو راموس و وینسیوس گلزنان رئال مادرید بوده اند.

جالب است که رئال در یک چهارم بازی های فصل جاری خود توانسته سه گل یا بیشتر به ثمر برساند. رئال تنها به اوئسکا و آلاوس ۴ گل زده و برابر سوسیداد، کادیز، شاختار و اوساسونا موفق به گلزنی نشد. در ۱۳ بازی نیز فقط یک گل زده و ۸ برد از ۲۵ برد فصل رئال نیز با اختلاف یک گل رقم خورده است.

تا به اینجا رئال ۷۱ گل در همه رقابت ها زده و کریم بنزما زننده یک سوم شان بوده است(۲۴ گل). کاسیمیرو، مارکو آسنسیو و وینیسیوس ۶ گل و سرخیو راموس و لوکا مودریچ نیز زننده ۴ گل بوده اند.

تگ ها


ال کلاسیکو کریم بنزما رئال مادرید بارسلونا