رونالدو به دنبال طلسم‌شکنی در یورو ۲۰۲۰

کریستیانو زمانی روی ضربات کاشته لرزه بر تن هر حریفی می انداخت ولی حالا شرایط متفاوت شده است....

به گزارش "ورزش سه"، کریستیانو رونالدو بهترین گلزن تاریخ یورو است اما آمار کاشته هایش در تورنمنت های بزرگ ملی چنگی به دل نمی زند.

فوق ستاره تیم ملی پرتغال در مقابل آلمان به رکورد دوازده گل در یورو رسید. او می توانست از روی ضربه ایستگاهی به گل سیزدهم خود برسد اما موفق نبود. در حقیقت رونالدو در یورو و جام های جهانی دوران فوتبالش ۵۰ ضربه آزاد مستقیم زده که فقط یک بار موفق به گلزنی شده است.  تنها گل رونالدو با ضربه کاشته در مقابل اسپانیا در مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۱۸ بود که بازی با تساوی سه بر سه به اتمام رسید.

این در حالی است که به طور مثال اریک دایر از تیم ملی انگلیس با یک کاشته یک گل زده و گرت بیل با شش کاشته دو گل به ثمر رسانده است. دایر  در یورو ۲۰۱۶ مقابل روسیه با ضربه آزاد مستقیم گلزنی کرد.

رونالدو البته اخیرا در سطح باشگاهی نیز در ضربات کاشته زیاد موفق نبوده است. او فقط یکی از ۷۲ ضربه کاشته اخیرش در یوونتوس را به گل تبدیل کرده است.

رونالدو با گلزنی در یورو ۲۰۲۰ به رکورد پنج دوره گلزنی در این مسابقات رسید که رکورد شگفت انگیزی است. اکنون رونالدو و پرتغال بازی مهمی مقابل فرانسه دارند که باید با پیروزی، صعودشان به یک هشتم نهایی را قطعی کنند.

تگ ها


کریستیانو رونالدو یورو ۲۰۲۰ تیم ملی پرتغال فوتبال جهان یوونتوس سری آ فوتبال