رونالدو در مسیر جاودانگی؛ رکورد تاریخی در تیررس CR۷

کریستیانو رونالدو می تواند در پایان فصل به یک رکورد تاریخی در دنیای فوتبال دست پیدا کند. رکوردی که هیچ فوتبالیستی نتوانسته به آن برسد....

به گزارش "ورزش سه"، به نقل از آاس، کریستیانو رونالدو رکوردها را یکی پس از دیگری شکسته و کمتر رکوردی در دنیای فوتبال است که به دست او جا به جا نشده باشد. فوق ستاره پرتغالی یوونتوس یک جام ملت های اروپا، ۵ لیگ قهرمانان، پنج توپ طلا، چهار کفش طلا و سه جایزه دبست فیفا را در ویترین افتخاراتش داراد. لیستی بی انتها که پر از افتخارات فردی و تیمی اوست. بهترین گلزن تاریخ رئال و نیز لیگ قهرمانان، حالا به دنبال فتح یک رکورد جدید است.

رونالدو تابستان ۲۰۱۸ بود که از رئال مادرید به یوونتوس پیوست. او در اولین فصل حضورش نتوانست عنوان آقای گلی را به دست بیاورد ولی فصل جاری او جدی تر از گذشته، امید بیشتری برای کسب این عنوان دارد. اتفاقی که اگر رخ بدهد، او را تبدیل به اولین بازیکنی خواهد کرد که توانسته در سه لیگ از ۵ لیگ معتبر فوتبال اروپا(انگلیس، اسپانیا، ایتالیا، آلمان و فرانسه) عنوان آقای گلی را کسب کند. افتخاری که رود فن نیستلروی و لوئیس سوارز مشابهش را در اختیار دارند.

رود فن نیستلروی فصول ۹۹-۱۹۹۸ و ۰۰-۱۹۹۹ توانست در لیگ هلند با پیراهن پی اس وی عنوان آقای گلی را به دست بیاورد. او سپس در لیگ برتر انگلیس و با پیراهن منچستریونایتد در فصل ۰۳-۲۰۰۲ آقای گل شد و فصل ۰۷-۲۰۰۶ با پیراهن رئال در لالیگا نیز عنوان بهترین گلزن را کسب کرد.

لوئیس سوارز فصل ۱۰-۲۰۰۹ به همراه آژاکس آقای گل لیگ هلند شد. سپس فصل ۱۴-۲۰۱۳ با پیراهن لیورپول آقای گلی لیگ برتر انگلیس را به دست آورد و فصل ۱۶-۲۰۱۵ نیز در لالیگا با پیراهن بارسا عنوان بهترین گلزن بازی ها را از آن خود کرد.

کریستیانو رونالدو فصل ۰۸-۲۰۰۷ و زمانی که برای یونایتد بازی می کرد، آقای گل انگلیس شد. او با پیراهن رئال فصول ۱۱-۲۰۱۰، ۱۴-۲۰۱۳ و ۱۵-۲۰۱۴ آقای گلی لالیگا را کسب کرد و اگر امسال بتواند آقای گل سری آ شود، می تواند رکوردی تاریخی را از آن خود کند.

رونالدو فعلا ۲۵ گله است و بالاتر از او چیرو ایموبیله از لاتزیو با ۲۹ گل قرار دارد ولی فوق ستاره پرتغالی با گلزنی در ۴ بازی متوالی یوونتوس، در فرم بسیار خوبی قرار دارد و به فاصله هشت بازی تا پایان فصل، این احتمال که بتواند ایموبیله را در کورس آقای گلی جا بگذارد، بالا پیش بینی می شود. فصل گذشته او پایین تر از فابیو کوالیارلا، دووان زاپاتا و کریشتوف  پیونتک چهارمین گلزن برتر فوتبال ایتالیا شده بود.

رونالدو در بازی قبلی یووه برابر تورینو توانست اولین گل خود روی ضربات کاشته را پس از ۴۰ بار ناکامی به ثمر برساند. او با این گل به اولین بازیکن تاریخ یوونتوس پس از عمر سیووری تبدیل شد که پس از سال ۱۹۶۱ توانسته در سری آ ۲۵ گل به ثمر برساند.

کریستیانو امشب با پیراهن یوونتوس برابر میلان قرار می گیرد در حالی که ایموبیله با لاتزیو دیدار راحت تری مقابل لچه خواهد داشت.

هدف بعدی رونالدو پس از قهرمانی در سری آ و کسب عنوان آقای گلی، فتح لیگ قهرمانان با یوونتوس خواهد بود تا با رکورد تاریخی اسطوره رئال، "پاکو خنتو"، برابری کند. این می تواند ششمین قهرمانی رونالدو در چمپیونزلیگ باشد.

تگ ها


رود‌ فان ‌نیستلروی کریستیانو رونالدو لیونل مسی لوئیس سوارز سویا پیشکسوت هلند چیرو ایموبیله بارسلونا رئال مادرید یوونتوس منچستر یونایتد لاتزیو