رونالدو: رئال خیلی بزرگتر از تصوراتم بود

رونالدو برزیلی در مصاحبه با دازن به دوران فوتبالش در بارسلونا و ریال مادرید اشاره کرد....

به گزارش "ورزش سه"، رونالدو نازاریو سال ۱۹۹۶ به بارسلونا پیوست. درخشش او به قدری بود که خیلی زود لقب مریخی و پدیده را به وی دادند. او با پیراهن بارسا آقای گل لالیگا شد و توانست فاتح جام در جام اروپا و کوپا دل ری شود ولی تابستان ۱۹۹۷ بارسا را به مقصد اینتر ترک کرد.

رونالدو در مورد دلیل جدایی زودهنگام از بارسا گفت:« من برگه تمدید را امضا کردم و به وکلایم دادم. سپس راهی تعطیلات در برزیل شدم. ۵ روز بعد به من زنگ زدند و گفتند امکان تمدید نیست. هیچ چیز دست من نبود. من قصد ادامه بازی در بارسلونا را داشتم ولی باشگاه ارزش لازم را برای من قایل نبود و تصمیم نهایی هم به عهده وکلایم بود. به شخصه دوست داشتم در بارسا بمانم.»

پیوستن به ریال در سال ۲۰۰۲:« در تیم ملی با روبرتو کارلوس هم بازی بودم و او بارها از ریال برایم تعریف کرده بود. به ریال پیوستم چون می خواستم روزی برای این باشگاه بازی کنم. این رویای من بود و برایش تا آخرین لحظه جنگیدم و توانستم رضایت اینتر را بگیرم.

کارلوس برایم از ریال و فضای حاکم بر این باشگاه حرف زده بود و می خواستم خودم نیز چنین فضایی را تجربه کنم. واقعیت این است که ریال بزرگتر از آن چیزی بود که کارلوس برایم گفته بود و خیلی بزرگتر از حد تصوراتم. ریال همیشه ریال است و در آن فشار وحشتناکی روی بازیکنان و کادر فنی وجود دارد. ریال باشگاه فوق ستاره هاست و خوشحالم که توانستم کمک کنم ریال به افتخارات بیشتری دست یابد.»

تگ ها


رونالدو رئال مادرید برزیل بارسلونا