رونالدو نخستین ستاره‌ای که با رمزارز دستمزد گرفت

کریستیانو رونالدو در کنار رکوردشکنی هایش در زمین فوتبال، در بیرون از زمین نیز رکوردشکن شد و تبدیل به نخستین فوتبالیستی شد که با رمزارز دستمزد گرفته است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، کریستیانو رونالدو پس از هت تریک برابر کالیاری به هفتصد و شصت و یکمین گل دوران حرفه ای خود رسید. برای قدردانی از رکورد گلزنی او، یوونتوس ۷۷۰ توکن هواداران را پیش از بازی برابر بنونتو به رونالدو هدیه داد.

مارکا گزارش کرده است که این موضوع رونالدو را تبدیل به نخستین فوتبالیستی کرد که به عنوان دستمزد رمزارز -cryptocurrency – دریافت می کند. یووه این توکن ها را با شراکت Chillz and Socios درست کرده است. دارایی دیجیتال معمولاً از طریق عرضه اولیه سکه تأمین می شود.

باشگاه های فوتبال برای شرکت دادن هواداران در فعالیت های باشگاه، در توکن های رمزارز سرمایه گذاری کرده اند. توکن های باشگاه به دلایل خاصی افزایش می یابد. جدا از بانوی پیر، سایر باشگاه های فوتبال نیز توکن های هواداری خود را دارند.

باشگاه های مثل منچسترسیتی، بارسلونا، رم، اتلتیکو مادرید و بسیاری از دیگر باشگاه ها نیز توکن های هواداری خود را دارند. این باشگاه ها نیز همچنین برای رشد و پیشرفت توکن های خود با Chillz and Socios همکاری و شراکت دارند.

دارایی دیجیتال اعطا شده توسط یوونتوس باعث شد تا این تیم ایتالیایی اولین تیمی باشد که به بازیکن با رمزارز دستمزد پرداخت می کند و رونالدو اولین بازیکنی است که رمزارز را دریافت می کند.

استفاده از ارز رمزنگاری شده برای پرداخت در حال تبدیل شدن به یک قاعده در بین شرکت های جهانی است. جدا از باشگاه های فوتبال، شرکت هایی مانند تسلا نیز اعلام کرده اند که قصد دارند ارز رمزنگاری شده را به عنوان هزینه وسایل نقلیه خود دریافت کند. همچنین  Mastercard و Pay Pal نیز اعلام کرده اند که تاجران و بازرگانان مجاز به دریافت ارز رمزگذاری به عنوان نوعی معامله هستند.

تگ ها


کریستیانو رونالدو فوتبال جهان یوونتوس سری آ فوتبال