رونالدو نقره داغ می‌شود؛ غرامت هنگفت به اتهام تجاوز

قضیه تجاوز کریستیانو رونالدو به کاترین مایورگا در سال ۲۰۱۰ وارد ابعاد تازه ای شده است....

به گزارش "ورزش سه"، مهر ماه گذشته پرونده حقوقی اتهام کریستیانو رونالدو به تجاوز به کاترین مایورگا برای دادرسی پیش قاضی فدرال در نوادا رفت تا دوباره دردسرهایی برای ستاره ۳۵ ساله و پرتغالی ایجاد شود.

بیش از دو سال پیش بود که مشحص شد در سال ۲۰۱۰ و برای مسکوت ماندن ماجرا، کریستیانو مبلغی معادلا ۳۷۵ هزار یورو حق السکوت به کاترین مایورا پرداخته شده تا او این ماجرا را در رسانه ها مطرح نکند. اما ادعای جدید مطرح شده این است که کاترین مایورگا از دوران کودکی از اختلالات یادگیری رنج می برده و به همین دلیل امضای این توافقنامه و پرداخت این مبلغ از نظر حقوقی قابل نقض است و می توان از آن به عنوان مدرکی علیه رونالدو بهره برد.

سال ها بعد از دریافت این پول، کاترین مایورگا مدعی شد رونالدو در لاس وگاس به او تجاوز کرده و قصد شکایت از ستاره پرتغالی را دارد. آسوشیتدپرس معمولا از افرادی مدعی قربانیان تجاوز جنسی نامی نمی برد. اما مایورگا پس از طرح شکایت خود از رونالدو در اکتبر ۲۰۱۸، از طریق وکلای خود رضایت داد تا نامش فاش شود.

وکلای رونالدو اظهار داشتند که گزارش های رسانه ای براساس اطلاعات است که به طور غیرقانونی توسط هکرهای اینترنتی دزدیده و فروخته شده است. آنها معتقدند اسناد و مدارک تغییر یافته و طرح این دعوی به اعتبار رونالدو لطمه می زند.

انتشار یکسری اسناد حقوقی جدید از سوی دادگاه رسیدگی کننده به پرونده رونالدو نشان می‌دهد که مایورگا بابت لطمات روحی که بابت مورد تعرض واقع شدن از سوی ستاره حال حاضر یوونتوس دریافت کرده خواهان غرامت شده است.

گویا مایورگا بابت رنج‌های فیزیکی و روانی که در گذشته بابت این اتفاق متحمل شده ۱۸ میلیون پوند، بابت دردها و آسیب‌هایی که در سال‌های پس از وقوع حادثه تحمل کرده و بابت مجازات رونالدو هم ۱۸ میلیون پوند طلب دیگر کرده است. این در حالی است که هزینه‌های حقوقی رسیدگی به این پرونده هم برای رونالدوی ۳۶ ساله، ۱.۴ میلیون پوند خواهد بود.

به این ترتیب کل رقمی که رونالدو باید بپردازد، ۵۶.۵ میلیون پوند می‌شود که معادل دو سال حقوقی است که او از یوونتوس دریافت می‌کند.

مایورگا سه سال پیش علیه رونالدو به دادگاهی در لاس‌وگاس شکایت کرد و مدعی شد غرامت ۳۷۵ هزار دلاری که سال ۲۰۱۰ از رونالدو دریافت کرد را در شرایطی که از نظر روانی وضعیت مناسبی نداشته قبول کرده است و اینکه این رقم همتراز رنج و آسیبی که به او وارد شده نیست.

در همین حال نشریه میرر اعلام کرده است که وکلای مایورگا فهرستی ۶۰ نفره که باید به عنوان شهود در خصوص این پرونده توضیح دهند آماده کرده‌اند که این فهرست شامل سه مأمور پلیسی که اولین بار به شکایت مایورگا رسیدگی کردند، آندره‌آ آنیلی رئیس باشگاه یوونتوس، ژرژ مندز مدیر برنامه‌های رونالدو و اندی کویین مشاور فوق ستاره پرتغالی می‌شود.

تگ ها


کریستیانو رونالدو یوونتوس رئال مادرید