رونالدو نه گوئدس را بگیرید!

تیم ملی پرتغال در کنار کریس رونالدو یک ستاره نوظهور در ترکیب خود دارد که آماده درخشش در جام جهانی است ......

تیم ملی پرتغال در کنار کریس رونالدو یک ستاره نوظهور در ترکیب خود دارد که آماده درخشش در جام جهانی است.

تیم ملی فوتبال پرتغال، سومین حریف ایران در رقابت های جام جهانی مانند سایر تیم ها در حال سپری کردن آخرین مراحل آماده سازی خود برای حضور در این تورنمنت مهم است

شاگردان سانتوس دیشب در یک بازی تدارکاتی به مصاف الجزایر رفتند تا تیم ملی مراکش، حریف آفریقایی خود را به خوبی شبیه‌سازی کنند در این دیدار که مهمترین اتفاق آن بازگشت کریستیانو رونالدو به ترکیب پرتغال بود، بهترین بازیکن زمین کسی غیر از فوق ستاره رئال مادرید بود.
گونسالو گوئدس، مهاجم ۲۱ ساله تیم ملی پرتغال، دیشب موفق شد دو گل زیبا برای تیمش به ثمر برساند و بهترین بازیکن میدان لقب بگیرد. گوئدس به طور قطع یکی از مهم ترین بازیکنان پرتغال در جام جهانی پیش رو خواهد بود که ملی پوشان ایران هم باید با دقت مراقب حرکات او باشند.

اوج گیری در رده باشگاهی

این مهاجم جوان که در تیم بنفیکا رشد پیدا کرده، به جز این قدرت فوتبال پرتغال، سابقه بازی برای پاریسن ژرمن فرانسه را نیز دارد. در فصلی که گذشت، پاریسن ژرمن او را به والنسیای اسپانیا قرض داد تا فرصت بازی بیشتری پیدا کند. این بازیکن هم ۳۳ بار در ترکیب خفاش ها به میدان رفت که حاصل آن ۵ گل و ۹ پاس گل بود. این ارقام نشان از روند رو به رشد مهاجم پرتغالی در عرصه باشگاهی دارد و البته اینکه پاریسن ژرمن حاضر به فروش او نشده و فقط به صورت قرضی به والنسیا فرستاده، حاکی از امید به استعدادهای ستاره پرتغالی است. گوئدس در رقابت های لیگ قهرمانان هم سیزده بازی انجام داده و ۳ گل به ثمر رسانده است.

جوان اما همه فن حریف 

نکته مثبت در خصوص این مهاجم جوان پرتغالی توانایی گلزنی او در موقعیت های مختلف است. گوئدس علاوه بر زهر دار بودن درون محوطه جریمه رقیبان، قابلیت خوبی در زدن ضربات از راه دور و گلهای پشت محوطه جریمه دارد. همچنین یک نمونه که دیشب در بازی مقابل الجزایر مشخص شد، توانمند بودن این بازیکن در توپ های زمینی (گل اول) و قدرت بالای سرزنی او (گل سوم) است.

بهترین پیام به رونالدو؛ راحت باش 

چند سالی می‌شود که تیم ملی پرتغال در نوک خط حمله با فقر بازی کن کارآمد روبه‌رو بوده و با وجود این که در خط هافبک هم چندان تیم قدرتمندی نبود، برای رفع مشکل گلزنی مربیان کریس رونالدو را به جلوترین قسمت تیم می فرستادند تا بتواند این ضعف را به تنهایی جبران کند؛ اما حالا حضور مهاجمی مثل گوئدس یک پیغام مهم در ترکیب پرتغال دارد و آن هم آزادانه بازی کردن رونالدو است. فوق ستاره پرتغالی وقتی مطمئن باشد یک مهاجم خوب و گلزن در نزدیکی دروازه حریف حضور دارد، به راحتی به خط هافبک تیمش کمک می‌کند و در مناطق مختلف زمین برتری لازم را برای سلسائو به وجود می آورد. این اتفاقی بود که دیشب هم افتاد و رونالدو بارها دور از دروازه الجزایر برای هم تیمی های خود ازجمله گوئدس موقع خلق موقعیت کرد.

تگ ها


جام جهانی 2018 پرتغال فوتبال