رونالدو چگونه اقتصاد یوونتوس را دگرگون کرد؟

حضور کریستیانو رونالدو برای باشگاه یوونتوس از لحاظ مالی سود فراوانی به همراه داشته است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، ورود کریستیانو رونالدو به یوونتوس این باشگاه را از لحاظ اقتصادی دگرگون کرده است. حضور رونالدو نه تنها از لحاظ ورزشی که از لحاظ مالی نیز برای باشگاه تورینی پرسود بوده است.

سه شنبه گذشته یوونتوس در سایت رسمی خود اعلام کرد کمپانی آلیانس قراردادش را تا ۲۰۳۰ تمدید کرده و بر این اساس ۱۰۳.۱ میلیون یورو نیز پرداخت خواهد کرد؛ به عبارتی سالی ۱۰.۳ میلیون یورو. همچنین تا ۲۰۳۰ نیز نام ورزشگاه یوونتوس، "آلیانس آرنا" خواهد بود و نام این کمپانی روی پیراهن های تمرینی یوونتوس و نیز در پشت پیراهن تیم زنان باشگاه نیز به چشم خواهد خورد.

از ۱۰ جولای ۲۰۱۸ که رونالدو به یوونتوس پیوست، تمام اسپانسرهای این باشگاه قرارداد خود را تمدید کردند. کمپانی آدیداس با وجود اینکه رونالدو سال هاست برای نایکی تبلیغ می کند، قراردادش با یوونتوس را بهبود بخشید و تمدید کرد.

قرارداد قبلی آدیداس با یوونتوس ۲۳.۵ میلیون یورو در سال بود که به ۵۱ میلیون یورو افزایش یافت و همچنین یوونتوس ۱۵ میلیون یورو پاداش نیز برای این تمدید دریافت کرد.

دیگر اسپانسر باشگاه یعنی کمپانی جیپ نیز قراردادش با یونتوس را از ۱۷ میلیون یورو به ۴۲ میلیون یورو افزایش داد. جیپ تحت مالکیت خانواده آنیلی قرار دارد و این خانواده به دلیل حضور رونالدو ترجیح دادند سرمایه گذاری خود روی باشگاه را به بیش از دو برابر افزایش دهند.

بیشتر بخوانید:

رونالدو مقابل میلان استراحت خواهد کرد؟

زوج مسی-رونالدو؛ رویای تابستانی یوونتوس

 

 

تگ ها


کریستیانو رونالدو فوتبال جهان کریستیانو رونالدو یوونتوس سری آ فوتبال