رونالدینیو: مالدینی خیلی قابل احترام است/ فوتبال را زنده تماشا نمی کنم

......

 

رونالدینیو بازیکن سابق تیم بارسلونای اسپانیا با این تیم دو بار به قهرمانی لیگ اسپانیا و جام قهرمانان اروپا رسیده و تا بحال دو بار از سوی فیفا به عنوان بهترین بازیکن سال جهان برگزیده شده‌ است.
به گزارش خبرنگار مدال، وی در خصوص دوران فوتبالش در بارسا و بازیکنان این تیم به سوالات خبرنگاران پاسخ داده است که می خوانید:

حالا که 10 سال از زمان اتمام دوران حضورت در بارسلونا گذشته چه احساسی از آن دوران داری؟
احساس فراموش نشدنی خاطراتم و همیشه با فکر کردن درخصوص خاطرات دوران حضورم در بارسلونا خیلی لذت می برم بابت همه تجاربم و همه پیروزی ها و نشاطی را که به هواداران تزریق کردیم.
 
پس از ترک کردن بارسلونا میراث شماره 10 به لیونل مسی رسید. مسی در انجام این وظیفه موفق بوده؟
بدون شک. مسی بهترین بازیکن تاریخ باشگاه است و در تمام این سال ها کارهایی را انجام داده که تاکنون کسی موفق به انجام دادنش نشده است. او بهترین است و امیدوارم که برای 20 سال دیگر نیز بتواند ادامه دهد. همه ما که فوتبال را دوست داریم، علاقه مند هستیم تا او برای سال های بیشتری در این سطح حضور داشته باشد.
 
گفتی مسی بهترین بازیکن تاریخ باشگاه؟ تاریخ فوتبال چطور؟
گفتن بهترین بازیکن تاریخ فوتبال کار دشواری است چون هر دورانی متفاوت بوده مثلا پله در زمان خود بهترین بود و مارادونا نیز در دوران خودش و یا حتی زیدان یا رونالدوی برزیلی اما بدون شک روشن است که مسی یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال است.
 
 و وارث شماره 10 پس از مسی؟
امیدوارم که زمان بازنشستگی مسی خیلی طول بکشد چون پس از جدایی او کسی قادر به پر کردن جایش نخواهد بود.

نیمار در تابستان گذشته راهی پاری سن ژرمن شد. فکر می کنید که به بارسلونا بازمی گردد یا راهی رئال مادرید می شود؟
آنچه که در حال حاضر می بینم این است که نیمار یکی از بهترین بازیکنان جهان است و من دوست دارم که دوستانم را خوشحال ببینم. اگر به بارسلونا بازگردد بسیار خوشحال خواهم شد.
 
این امکان را می بینید؟
در فوتبال هر چیزی امکان پذیر است.


بارسلونا در این فصل به دنبال فتح لیگ قهرمانان است. آیا تیم ارنستو والورده را دارای پتانسیل قهرمانی می بینید؟
بله چون بازیکنان را که جذب کرده اند کیفیتی عالی دارند و به تیم خیلی کمک خواهند کرد. بارسلونا در این فصل تیم خیلی خوبی دارد و بسیار قدرتمند هستند و فکر می کنم که بتوانند هر جامی را به دست آورند. بارسلونا به مسیر خود به عنوان یکی از بهترین تیم های جهان ادامه خواهد داد.
 
نظرت در مورد آرتور ملو چیست؟
او در عین جوانی باتجربه است و سبک بازی بسیار شبیه به بارسلونا را دارد که برای وفق یافتن در تیم مشکلی نخواهد داشت.
 
و مالکوم را چطور می بینی؟
او نیز کیفیت فراوانی دارد و می تواند به سرعت در باشگاه وفق یابد و برای باشگاه موثر واقع شود.
 
کوتینیو چطور؟
از نظر من او یکی از بهترین بازیکنان جهان است و برایش بهترین ها را آرزو دارم.
 
انریکه سرمربی اسپانیا؟
او هم بازیکنی بزرگ بوده و هم یک رهبر بزرگ و حالا هم مربی فوق العاده ای است و امیدوارم همه چیز برایش به خوبی پیش برود.
 
ساندرو راسل رئیس سابق بارسلونا که در انتظار محاکمه و در لحظات دشواری به سر می برد؟
من نمی دانم قوانین اینجا به چه صورت است اما از دیدن دوستم در این موقعیت ناراحت هستم. من خیلی او را تحسین می کنم. امیدوارم همه چیز برایش به خوبی پیش برود.

رونالدینیو درخصوص کوتینیو بیان کرد:
بازیکنان زیادی وجود دارند که دوست داشتم با آن ها بازی کنم که کوتینیو یکی از آنهاست. هم کوتینیو و هم اینیستا بازیکنان خوبی هستند کههر کدام سبک خودشان را دارند و فکر می کنم که کوتینیو یکی از بزرگ ترین بازیکنان دنیای فوتبال است. به اعتقاد من کوتینیو بزرگ تر از چیزی که الان است خواهد شد.
 
در این فصل بارسلونا تیمی برای فتح لیگ قهرمانان دارد. رئال مادرید نیز تیم بزرگی دارد اما بارسلونا با خریدهایش در این فصل خیلی قدرتمندتر شده و فکر می کنم نقل و انتقالات خیلی خوبی داشته اند.
 
بنظرت آرتور چطور بازیکنی است؟
آرتور بازیکنی عالی است که سبک بازی بارسلونا را درک می کند و مالکیت توپ را دوست دارد و وفق یافتن با سبک بازی تیم نمی تواند برایش مشکل ساز شود.

رونالدینیو در این مصاحبه درخصوص تماشای بازی های فوتبال گفت:
من هرگز خیلی بازی های فوتبال را زنده نمی بینیم یا اینکه بنشینم و 90 دقیقه تماشا کنم. من بیشتر به دیدن بهترین لحظات بازی علاقه مند هستم و دیدن گل های بازی و فوتبال همین گونه است که گاهی اوقات در بازی اوضاع بر وفق مراد شما پیش می رود و گاهی هم نه.

دشوارترین رقیب و از چه کسی بیشتر تحت تاثیر قرار گرفته ی؟
مالدینی برایم خیلی قابل احترام است. اما مسی من را بیشتر از هرکسی تحت تاثیر قرارداده چون بهترین بازیکن تاریخ باشگاه است و بدون شک هیچ کس نتوانسته کارهایی را که او انجام داده را در تاریخ باشگاه انجام دهد. امیدوارم 20 سال دیگر در همین سطح به کارش ادامه دهد. فکر نمی کنم کسی بتواند پس از او جایش را پر کند.

تگ ها


بارسلونا لالیگا فوتبال