روند طولانی صدور رای شکایت تراکتور از مظاهری

یک ماه از پرونده شکایت باشگاه تراکتور از دروازه‌بان سابق این تیم گذشته ولی هنوز صدور رای توسط فدراسیون فوتبال انجام نگرفته است....

به گزارش "ورزش سه"، رشید مظاهری پس از فصل موقتی که در تراکتور پشت سر گذاشت، تصمیم به جدایی و فسخ یک‌طرفه قراردادش با این باشگاه گرفت تا به تهران سفر کند و با استقلال قرارداد ببندد ولی این اتفاق با اعتراض و شکایت باشگاه تبریزی همراه شد.

این دروازه‌بان ملی‌پوش که قبل از فینال جام حذفی تصمیم به جدایی از تراکتور گرفت و در روزهای آغازین نقل و انتقالات تابستانی با استقلال قرارداد بست، هنوز مجوز بازی در لیگ برتر را از کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال ایران دریافت نکرده و با وضعیت مبهمی مواجه است.

باشگاه تراکتور ۲۸ روز قبل با ادعایی مبنی بر اینکه مظاهری به‌صورت غیرقانونی اقدام به فسخ قرارداد داشته و به استقلال رفته، از این دروازه‌بان شکایت کرد تا همین مسئله موجب شود مظاهری جدا از ممنوعیت استقلال برای استفاده از نفرات جدیدش، اجازه بازی پیدا نکند.

مظاهری که به دنبال جدایی از تراکتور بود، دو روز پس از فینال جام حذفی و در روز پانزدهم شهریورماه ۹۹ قراردادش با این باشگاه را به‌صورت رسمی فسخ کرد ولی پس از شکایت تراکتور به کمیته اخلاق، این پرونده به کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال ارجاع شد.

با وجود اینکه باشگاه تراکتور از روز نوزدهم شهریورماه شکایت خود را به فدراسیون فوتبال ارائه داده، اما از آن روز تاکنون هیچ اتفاقی برای تعیین وضعیت رشید مظاهری نیفتاده و از سوی دیگر، گفته می‌شود پرونده پیچیده‌تر از قبل هم شده است.

کمیته تعیین وضعیت پرونده شکایت تراکتور از مظاهری را به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ارجاع داده که همین مسئله مطمئنا روند رسیدگی به پرونده را طولانی‌تر می‌کند و شاید منجر به مشخص نشدن وضعیت تا زمان شروع لیگ برتر باشد؛ اتفاقی که اگر رخ بدهد، استقلال را در شروع فصل با شرایطی مواجه می‌کند که نتواند از مظاهری بهره ببرد.

مظاهری در شرایطی تصمیم به فسخ قرارداد با تراکتور کرد که تاکید داشت بندی در قرارداد او وجود دارد که برای ادامه کارش در سال دوم، باید با مدیران این باشگاه به توافق می‌رسید و این دروازه‌بان ملی‌پوش با استفاده از چنین بندی در قراردادش، به سازمان لیگ مراجعه کرد و قراردادش را فسخ نمود.

موضوع اختلاف باشگاه تراکتور و مظاهری در همین بند است؛ تبریزی‌ها اعتقاد دارند پس از قرارداد مظاهری، بندی دست‌نویس به پرونده اضافه شده که توافق قبلی با این گلر را باطل می‌کرد ولی با وجود اینکه مشکل طرفین و دلیل اختلاف‌شان مشخص است، کمیته تعیین وضعیت و حالا انضباطی فدراسیون، رای پرونده را صادر نکرده است.

هواداران استقلال که حالا وضعیت تیم خود را با انتخاب محمود فکری تقریبا مشخص و روی برنامه می‌بینند، امیدوار هستند با رسیدگی جدی‌تر از سوی باشگاه بتوانند از مظاهری در شروع فصل بهره ببرند و بتوانند سال موفقی را آغاز کنند.

تگ ها


استقلال تهران محمد رشید مظاهری