روند نزولی پارس جم تا سقوط؛ نیم فصل کابوس‌وار

پارس جنوبی جم با روند نزولی که از لیگ هجدهم در پیش گرفته بود، در نهایت به لیگ دسته اول سقوط کرد....

به گزارش "ورزش سه"، دومین سقوط کننده لیگ برتر هم در حالی شب گذشته به تلخی از مسابقات خداحافظی کرد که این تیم روند عجیبی را در پیش گرفته بود. مشکلات مالی باشگاه پارس جنوبی که از اوایل لیگ هجدهم به خاطر عدم حمایت وزارت نفت شروع شده بود، در لیگ نوزدهم به اوج خود رسید و در نهایت این تیم پرطرفدار به دسته پایین تر رفت.


البته درباره سقوط پارس جنوبی نمی‌شود همه چیز را به مسائل مالی ربط داد. پارس جنوبی که سال گذشته در لیگ برتر دوازدهم شده بود، فصل را با فراز کمالوند شروع کرد. این مربی باتجربه که سوابق و موفقیت های زیادی در دوران کار خود دارد، با هدف بقای پارس در لیگ برتر هدایت این تیم را برعهده گرفت. 


کمالوند با وجود اینکه مدیران باشگاه بر کاهش هزینه ها تاکید کرده بودند، تیم خوبی را هم بست و به مسابقات فرستاد. هرچه زمان سپری شد اما سایه مشکلات مالی بر این تیم بیشتر شد و در نهایت کمالوند در پایان فصل با وجود قرار دادن پارس جنوبی در رتبه ای نسبتا مناسب مجبور به خداحافظی شد.


پارس جنوبی در نیم فصل رقابت های لیگ برتر و تا زمانی که کمالوند هدایت آن را برعهده داشت، در رده دهم بود و البته که با منطقه سقوط بسیار فاصله داشت. در آن زمان پارس جنوبی ۷ امتیاز با تیم پانزدهم جدول فاصله داشت و این حاشیه امنیت باعث می شد تا اعضای پارس راحت تر به کارشان ادامه دهند.


روزی که کمالوند از این تیم استعفا کرد، مدیرعامل کم تجربه این باشگاه که چند صباحی بیشتر در پارس جنوبی کار نکرد و دوباره جایش را به بهرام رضاییان داد هم نتوانست کمالوند را راضی به بازگشت کند و از آن زمان روند نزولی پارس جنوبی آغاز شد.در ادامه فصل با حضور هومن افاضلی وسیروس پورموسوی و حتی بازگشت بهرام رضاییان به سمت مدیرعاملی هم کارگشا نبود و پارس جنوبی که در نیم فصل اول هیچ نشانی از یک تیم کاندیدای سقوط نداشت روند نزولی در پیش گرفت و آرام ارام در جدول پایین رفت تا جایی که شب گذشته بعد از ۳ فصل حضور در لیگ برتر بار دیگر به لیگ یک برگشت.

تگ ها


پارس جنوبی جم