لباس المپیکی ایران تا پایان سال رونمایی می‌شود؟

سرپرست کاروان ایران در المپیک از نهایی شدن طرح های لباس ورزشکاران تا ۴ یا ۵ اسفندماه خبر داد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در حالی که حدود ۵ ماه تا شروع المپیک باقی مانده، یکی از دغدغه های کمیته ملی المپیک طراحی یک لباس شیک برای کاروان ایران در توکیو است.


نصرالله سجادی، سرپرست کاروان ایران در المپیک ۲۰۲۰ در این باره گفت: از بهمن ۱۳۹۷ به فکر این موضوع افتادیم و جلسات زیادی داشتیم. از همان ابتدا تصمیم بر این شد این کار را به اهلش بسپاریم. کمیته مد و لباس در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مسئولیت طراحی لباس را پذیرفت و ما هم جلسات متعددی را با آن ها در این یک سال داشتیم. آن ها برای انتخاب طرح هم فراخوان دادند و هم از طراحان توانمندی که می شناختند، کمک گرفتند.


وی افزود: از بین ۶۰۰ طرح ارسال شده، ۱۴ مجموعه انتخاب شده و به این مجموعه‌ها سفارش داده شده تا لباس‌ها را طبق طرح‌های خود آماده کنند. تعداد زیادی از آن‌ها ۲ هفته پیش داوری شد. قرار است روز ۴ یا ۵ اسفندماه هم این کار نهایی شود.


سجادی در پایان گفت: طرح های بسیار خوبی ارسال شده که نمادهایی از فرهنگ ایران هم در آن‌ها دیده می‌شود. هم برای لباس فرم رسمی و هم لباس ورزشی کاروان طرح های خوبی انتخاب شود. تا جایی که من دیدم، طرح های ارسال شده تکراری نیست و از زیبایی خاصی برخوردار است.

بیشتر بخوانید:

بسکتبال‌ پارالمپیکی شد؛ فوتبال در لیست انتظار!

سهمیه حضور در المپیک بهمن عسگری قطعی شد

اولین سهمیه کاراته المپیک برای ایران

 

 

 

تگ ها


المپیک ۲۰۲۰ توکیو المپیک 2020 المپیک