رونمایی از لیست آلکنو تقریبا بدون سورپرایز

ولادیمیر آلکنو ۲۷ بازیکن را به اردوی تیم ملی والیبال فراخوانده؛ بازیکنانی که اکثرا در سال های اخیر نیز تجربه حضور در بازی های ملی را داشته اند....

به گزارش "ورزش سه"، بالاخره بعد از چند روز انتظار و گذشت ۵ روز از سال ۱۴۰۰ لیست جدید تیم ملی والیبال اعلام شد. ۲۷ بازیکن توسط سرمربی روسی تیم ملی به نخستین اردو دعوت شدند و کار خود را از ۱۱ فروردین ماه آغاز می کنند؛ در حالی که آلکنو در اوایل اردو حضور ندارد و از ۲۲ فروردین ماه به تیم ملی اضافه می شود.


از میان مربیان ایرانی پیمان اکبری، محمدرضا تندروان و سعید رضایی در کنار آلکنو خواهند بود و در واقع در اردوی اول ملی پوشان را هدایت می کنند.


 در لیستی که فدراسیون اعلام کرده از سوی آلکنو مشخص شده، بازیکنانی جای دارند که در سال های اخیر نیز اکثر نام آن ها در لیست های اعلامی از سوی مربیان مختلف دیده می شد. فرهاد قائمی، دریافت کننده باتجربه تیم ملی هم که دیروز انصراف خود را از بازی های ملی اعلام کرد، در این لیست جایی ندارد.


به جز ستاره های شناخته شده تیم ملی شاید فقط چند بازیکن همچون امین اسماعیل نژاد پشت خط زن تیم سایپا یا اسماعیل مسافر دریافت کننده تیم پیکان نامشان برای علاقه مندان به والیبال کمی ناآشنا باشد؛ بازیکنانی که با عملکرد خوب خود در لیگ برتر توانسته اند به اردوی تیم ملی راه پیدا کنند. 


البته فدراسیون اعلام کرده فهرست تیم ملی والیبال ایران و درهای اردو باز خواهد بود و ممکن است بازیکنان دیگری بعدا از سوی آلکنو فراخوانده شوند. این مرحله از تمرینات، برای حضور تیم ملی در لیگ ملت‌های ۲۰۲۱ است که به میزبانی کشور ایتالیا و شهر ریمینی برگزار خواهد شد.


برای شروع اردو، پروتکل ویژه بهداشتی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا تهیه شده است. بر این اساس، بازیکنان دعوتی به اردوی تیم ملی باید خود را ساعت ۱۶ روز چهارشنبه یازدهم فرودین ماه به امیر خوش‌خبر سرپرست تیم ملی معرفی کنند و همراه داشتن تست PCR که ۴۸ ساعت بیش‌تر از آن نگذشته باشد، الزامی است. اگر تست بازیکنان منفی باشد، آنان اجازه ورود به اردو را دارند و اگر تست آن‌ها مثبت باشد، ۱۵ روز قرنطینه خواهند شد.


همچنین فدراسیون نیز برای اطمینان بیش‌تر، هنگام ورود بازیکنان به اردو، دوباره از آنان تست می‌گیرد و روز شنبه ۱۴ فروردین ماه و قبل از شروع تمرینات، تمامی نفرات برای سومین بار تست خواهند داد.
برای بازیکنان لژیونر نیز این‌گونه عمل می‌شود و این روش شامل مربیان و کادر فنی هم خواهد شد. در ضمن هر فردی که به نحوی با تیم ملی در ارتباط باشد، باید حتما تست PCR منفی داشته باشد و ورود افراد متفرقه به اردو ممنوع است.


فهرست بازیکنان دعوت شده به مرحله نخست اردوی تیم ملی والیبال به قرار زیر است:

پاسور:
سعید معروف
محمد طاهر وادی
جواد کریمی
علی رمضانی

قطر پاسور:
امیر غفور
صابر کاظمی
پوریا یلی
بردیا سعادت
امین اسماعیل‌نژاد

دریافت‌کننده قدرتی:
میلاد عبادی‌پور
پوریا فیاضی
میثم صالحی
سلیم چپرلی
امیرحسین اسفندیار
محمد جواد معنوی‌نژاد
مرتضی شریفی
اسماعیل مسافر

مدافع:
سید محمد موسوی
مسعود غلامی
علی شفیعی
علی اصغر مجرد
امیرحسین توخته
رضا عابدینی
مهران فیض امام‌دوست

لیبرو:
محمدرضا حضرت‌پور
مهدی مرندی
آرمان صالحی

کادر فنی تیم ملی نیز به شرح زیر است:
امیر خوش‌خبر (سرپرست)
ولادیمیر آلکنو (سرمربی)
توماس توتولو (کمک مربی)
پیمان اکبری (کمک مربی)
محمدرضا تندروان (کمک مربی)
سعید رضایی (کمک مربی)
عظیم جزیده (کمک مربی)
داوود مقبلی (کمک مربی)
کامبیز یعقوبی (کمک مربی)
سیامک افروزی (فیزیوتراپیست)
مهدی خباز (بدنساز)
نوید مشجری (آنالیزور)
علی تاج‌الدین (آنالیزور)
علی پیشیاره (ماساژور)

تگ ها


والیبال تیم ملی والیبال ایران