رونمایی از ۶ مدعی پوشیدن دوبنده تیم ملی

کادرفنی تیم ملی کشتی آزاد نحوه برگزاری رقابت های انتخابی درون اردویی در اوزان ۵۷، ۶۵ و ۷۰ کیلوگرم را اعلام کرد....

به گزارش "ورزش سه"، در حالی که انتخابی تیم ملی فردا در اوزان ۷۴، ۹۲ و ۹۷ کیلوگرم برگزار می شود، کادرفنی تیم ملی کشتی آزاد تکلیف چگونگی انتخاب نفرات در سه وزن دیگر را هم مشخص کرده است.


با توجه به اعلام کتبی حسن عبادی مبنی بر مصدومیت از ناحیه پا، نامبرده شانس حضور در مسابقات کشتی آزاد رقابت های جهانی نروژ در وزن ۶۵ کیلوگرم را از دست داد. بر این اساس کادر فنی با توجه به پذیرفته شدن درخواست امیرمحمد یزدانی برای حضور در این وزن و همچنین بر اساس چرخه انتخابی تیم ملی، نحوه برگزاری رقابت های انتخابی درون اردویی در وزن ۵۷، ۶۵ و ۷۰ کیلوگرم را اعلام کرد.


با توجه به فرصت اندک تا رقابت های جهانی نروژ، کادر فنی تصمیم گرفت مسابقات انتخابی در اوزان ۵۷، ۶۵ و ۷۰ کیلوگرم در روز جمعه ۱۲ شهریورماه به شرح زیر برگزار شود:
به دلیل شرایط ویژه وزنی کشتی گیران این مسابقات با ۳ کیلوگرم ارفاق وزن و شیوه پیروز ۲ از ۳ کشتی برگزار خواهد شد.

۵۷ کیلوگرم: علیرضا سرلک – علی قلی زادگان
۶۵ کیلوگرم: امیرمحمد یزدانی- کیان محمودجانلود
۷۰ کیلوگرم: امیرحسین مقصودی- عرفان الهی

همچنین کادر فنی توضیحاتی را در مورد انتخابی وزن ۶۵ کیلوگرم به شرح زیر ارائه داد:


با اعلام کتبی حسن عبادی مبنی بر مصدومیت از ناحیه پا، نامبرده شانس حضور در مسابقات جهانی کشتی آزاد (نروژ) را از دست داد.


با توجه به درخواست هیئت کشتی مازندران و امیرمحمد یزدانی مبنی بر حضور در وزن ۶۵ کیلوگرم و کسب عناوین نخست انتخابی تیم ملی و سهمیه المپیک و داشتن بهترین کارنامه در جمع مدعیان وزن ۶۵ کیلوگرم، بعد از شرکت در تست های آمادگی جسمانی اردوهای تیم ملی و بررسی شرایط وزنی اش توسط کادر فنی، شانس حضور در چرخه انتخابی مسابقات جهانی نروژ را بدست آورد.


لازم به یادآوری است که در مرحله قبلی چرخه انتخابی، در تورنمنت یاشاردوغو حسن عبادی به عنوان نفر اول حقیقی وزن ۶۵ کیلوگرم دست یافته و کیان محمود جانلو به عنوان دوم حقیقی رسیده بود؛ که بعد از انصراف عبادی از حضور در چرخه انتخابی، یزدانی و محمود جانلو در تاریخ ۱۲ شهریور ۱۴۰۰ بصورت مبارزه درون اردویی "دو از سه" با سه کیلوگرم ارفاق وزن به مصاف هم خواهند رفت تا کشتی گیر برنده، دوبنده تیم ملی را در پیکارهای جهانی نروژ به تن کند.

تگ ها


کشتی