رونمایی از نماد دونده المپیکی ایران

لوگوی حسن تفتیان نماینده دو ایران در رقابت های المپیک 2016 ریو، شامگاه دیروز در ورزشگاه تختی تربت حیدریه با حضور مسئولان این شهرستان رونمایی شد ......

لوگوی «حسن تفتیان» نماینده دو ایران در رقابت های المپیک 2016 ریو، شامگاه دیروز در ورزشگاه تختی تربت حیدریه با حضور مسئولان این شهرستان رونمایی شد.به گزارش ایرنا، این دوندهٔ سرعتی ایران پارسال موفق شد در مسابقات بین المللی کازانف قزاقستان سهمیه دو 100 متر بازی های المپیک 2016 ریو را به دست آورد.
رئیس اداره ورزش و جوانان تربت حیدریه در آیین رونمایی از نماد اختصاصی این دونده ملی گفت: این نماد توسط جمعی از هنرمندان شهرستان و برای نخستین بار در تاریخ ورزش حرفه ای کشور طراحی شده که به تایید وزارت ورزش و جوانان نیز رسیده است.
سیدحمیدرضا امینی افزود: نماد یادشده با عنوان 'سفیر یوزپلنگ ایرانی'، که نقش یوز و عدد 100 را بر خود دارد، ضمن اشاره به سرعت کم نظیر این ورزشکار المپیکی، گونه ارزشمند و منحصر به فرد محیط زیست ایران را نیز تداعی می کند.
وی گفت: تلاش داریم از کمیته ملی المپیک مجوز لازم برای گنجاندن این نماد بر روی لباس حسن تفتیان در زمان حضور در رقابت های المپیک ریو را بگیریم.
حسن تفتیان، متولد 14 اردیبهشت 1372 در تربت حیدریه دوندهٔ دو سرعت ایران است که پارسال موفق شد در مسابقات بین المللی کازانف قزاقستان سهمیه دو100 متر بازی های المپیک 2016 ریو را به دست آورد.
تفتیان به تازگی علاوه بر کسب قهرمانی در سی و چهارمین دوره رقابت های بین المللی مادرید اسپانیا، رکورد ملی دو 100 متر کشورمان را که در اختیار خود وی بود، بهبود بخشید.

 

تگ ها


اخبار روز دو و میدانی