روپایی زدن پولیشیچ روی ماهی در حال انقراض! (عکس)

کریستین پولیشیچ، ستاره تیم ملی آمریکا و تیم چلسی، پس از انتشار یک فیلم ویدیویی در شبکه های اجتماعی این روزها خودش را هدف انتقادات فراوانی یافته است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، روز شنبه ویدیوی از کریستین پولیشیچ در شبکه های اجتماعی منتشر شد که نشان می داد این ستاره ۲۲ ساله در حالی که به همراه دوستانش به ماهیگیری رفته است، روی بدن یک ماهی غول‌آسا که با قلاب ثابت نگه داشته اند، در حال روپایی زدن است.

پولیشیچ در این تصاویر کنترل توپ را از دست می دهد و در آب و روی ماهی بیچاره ای که در حال تقلا بود می افتد.

پولیشیچ که فصل گذشته ۴۳ بار برای چلسی بازی کرد و شش گل به ثمر رساند، مورد انتقاد انجمن سیاره آبی قرار گرفت، یک گروه از داوطلبانی که برای پایان دادن به بهره برداری بیش از حد از اقیانوس های جهان تلاش می کند.

این گروه ضمن ریتوییت ویدیوی پولیشیچ در صفحه توییتر خود نوشتن: "سواستفاده و آزار یک ماهی جالوت اطلس در معرض انقراض برای پخش یک ویدیو در شبکه های اجتماعی معیار جدیدی برای بدترین و سطح پایین‌ترین کار ممکن است."

جالوت اطلس یک ماهی بزرگ آب شور است که در آبهای گرمسیری یافت می شود. این ماهی را می توان بیشتر در آب های سواحل شرقی قاره آمریکا، از جمله فلوریدا کیز، باهاماس، قسمت اعظم کارائیب و سواحل برزیل یافت. این گونه همچنین به شکلی پراکنده تر در سواحل آفریقا از کنگو تا سنگال نیز یافت می شود.

وضعیت این گونه ماهی در دسته "آسیب‌پذیر" طبقه بندی شده است که به آن معنا است که نگرانی فوری برای انقراض این گونه در آینده نزدیک وجود ندارد، هر چند این گونه در خطر انقراض در طولانی مدت است.


با این حال با توجه به اینکه این گونه ماهی تمایل سالانه برای تخم‌ریزی به همان مکان های قبلی برمی گردند، این امر آنها را در برابر صید انبوه آسیب پذیر می کند.

به دلیل کاهش سریع جمعیت این ماهی قانون ممنوعیت صید این گونه ماهی وضع شده است. جالوت اطلس از سال ۱۹۹۰ در ایالات متحده آمریکا و از سال ۱۹۹۳ در کارائیب محافظت می شود.

این ماهی ها سرعت رشد آهسته ای دارند و این بدان معناست که برگشتن به جمعیت قبلی، مدتی طولانی زمان خواهد برد.

تگ ها


کریستن پولیسیچ فوتبال جهان چلسی لیگ برتر فوتبال