رویارویی شاگردان کولاکوویچ با بزرگان والیبال جهان

به گزارش مدال به نقل از ایسنا، لیگ جهانی ۲۰۱۷ از روز جمعه ۱۲ خرداد ماه آغاز می شود و ملی پوشان ایران در هفته اول رقابت ها ، مصاف خود را با رقبای شان آغاز می کنند ......

به گزارش مدال به نقل از   ایسنا،  لیگ جهانی ۲۰۱۷ از روز جمعه ۱۲ خرداد ماه آغاز می شود  و ملی پوشان ایران در هفته اول رقابت ها ، مصاف خود را با رقبای شان آغاز می کنند.

والیبالیست های ایران در اولین هفته این رقابت ها با لهستان، ایتالیا و برزیل هم گروه هستند و از ساعت ۲۲:۳۰ دقیقه جمعه ۱۲ تیر ماه در اولین دیدار خود به مصاف ایتالیا می روند. این دیدار در پساروی ایتالیا برگزار می شود.

آخرین دیدار ایران و ایتالیا در المپیک ۲۰۱۶ ریو بود که با برتری ایتالیایی ها و صعود این تیم به نیمه نهایی همراه شد.

اولین رویارویی این دوتیم در لیگ جهانی به سال ۲۰۱۳ و اولین حضور ایران در این رقابت ها باز می گردد؛ جایی که شاگردان ولاسکو با نتیجه سه بر یک برابر ایتالیا پیروز شدند. برتری برابر ایتالیا دومین پیروزی ایران در تاریخ لیگ جهانی بود.

از ایتالیا می توان  به عنوان حریف همیشگی ایران در لیگ جهانی یاد کرد. این تیم در سال ۲۰۱۴ هم با ملی پوشان ایران هم گروه شد که این بار ایتالیا هر دو بازی خود را سه بر صفر از ایران برد.

نکته جالب درباره گروه بندی ایران در هفته اول لیگ جهانی ۲۰۱۷ این است که این گروه بندی در سال ۲۰۱۴ هم تکرار شده بود. در آن دوره ایتالیا با ۶ برد و ۱۹ امتیاز و ایران هم با همین تعداد برد و امتیاز اول و دوم شدند. برزیل و لهستان هم سوم و چهارم شدند و از رسیدن به دور بعد بازماندند.

تیم ملی ایران در ۲۰۱۴ دو پیروزی و دو شکست برابر برزیل، دو شکست و دو پیروزی برابر ایتالیا و چهار پیروزی برابر لهستان کسب کرد.

ایران و ایتالیا در دیدار رده بندی لیگ جهانی ۲۰۱۴ برای پنجمین بار در این دوره به مصاف هم رفتند که ایتالیا با نتیجه سه بر صفر پیروز شد و مقام سومی را کسب کرد.

در سال ۲۰۱۶ هم ایتالیا به ایران آمد و در ورزشگاه ۱۲ هزارنفری آزادی به مصاف ایران رفت. در این دیدار ایتالیا موفق شد با نتیجه سه بر صفر ایران را از پیش رو بردارد.

تیم های لهستان، ایتالیا و برزیل که در هفته اول لیگ جهانی با ایران هم گروه هستند، مجموعا ۱۸ قهرمانی در لیگ جهانی را کسب کردند.

برزیل ۹ قهرمانی، شش نایب قهرمانی و چهار سومی، ایتالیا هشت قهرمانی، سه نایب قهرمانی و چهار مقام سومی و لهستان هم یک قهرمانی و یک مقام سومی را در لیگ جهانی کسب کردند.

سعید معروف، فرهاد سال افزون، رضا قرا، امیر غفور، فرهاد نظری افشار، فرهاد قائمی، مجتبی میرزاجانپور، میلاد عبادی پور، محمد جواد معنوی نژاد، سامان فائزی، عادل غلامی، مسعود غلامی، مهدی مرندی و مصطفی حیدری ۱۴ بازیکن ایران در هفته اول لیگ جهانی هستند.

محمد موسوی هم به دلیل آسیب دیدگی در هفته نخست لیگ جهانی به میدان نمی رود.

امیر خوش خبر به عنوان سرپرست، ایگور کولاکوویچ (سرمربی) پیمان اکبری (مربی) دراگان کوبیلسکی و سعید رضایی (کمک مربیان)، دکتر سیامک افروزی (پزشک) دانیل میسیچ (مربی بدنساز)، نوید مشجری (آنالیزور)، علیرضا پیشیاره (ماساژور) نیز کادر فنی تیم ملی والیبال ایران در هفته نخست لیگ جهانی هستند.

ایتالیا نایب قهرمان المپیک ریو با مربیگری "جیان لورنزو بلنجینی" و با ترکیب بوتی، کاندلارو، راندازو، پسارسی، وتوری، اسپیریتو، جیانلی، بلاسو، تیزیانو مازونه، لانزا، کولاچی، پیانو، آنتونوف، بوتو، سابی، ریکی، دانیله مازونه و اسپورتولی در این رقابت ها حاضر هستند.

کوبیاک، موزاج، کونارسکی، کومندا، لوکاژ، کورک، کلوش، ورونا، لمانسکی، لوماژ، دریژزگا، دامیان، اسلیوکا، کوچانوفسکی، پیچوکی، زاتورسکی، بوژک، بینیک، آرتور به مربی گری فردیناندو دجورجی برای لهستان و برونو رزنده، کاربونرا، والاس دسوزا، لوکاس، تیاگو، موریلو، تالس هوس، رافائل ویرا، پینتو، لئائو، لوئیس فلیپ، سوزا، داگلاس سوزا، لوکاس سوتکمپ، اواندرو، لوکارلی، سیلوا و بویاتی با مربی گری رنان دال زوتو برای برزیل قهرمانی المپیک ذر لیگ جهانی بازی می کنند.

برنامه های تیم ملی ایران در هفته اول لیگ جهانی به شرح زیر است:

جمعه ۱۲ خرداد :

لهستان – برزیل ساعت ۱۹:۳۰

ایران- ایتالیا ساعت ۲۲:۳۰

شنبه ۱۳ خرداد:

لهستان – ایتالیا ساعت ۱۶:۳۰

ایران – برزیل ساعت ۱۹:۳۰

یکشنبه ۱۴ خرداد:

برزیل- ایتالیا ساعت ۱۶:۳۰

ایران – لهستان ساعت ۱۹:۳۰

 

تگ ها


اخبار روز لیگ جهانی والیبال والیبال