رویای آسیایی شدن علیه رویای قهرمانی لیگ بیستم

شاگردان محرم نویدکیا و یحیی گل محمدی خاطرات متفاوتی از مرحله رفت مقابل صنعت نفت و آلومینیوم اراک در سر دارند....

به گزارش "ورزش سه"، پس از اینکه دومین شکست در فینال آسیا برای پرسپولیسی ها رقم خورد، آنها در بازگشت به لیگ برتر هفته های بسیار سختی را تجربه کردند و یکی از این هفته‌ها، در روزهایی که عیسی آل کثیر محروم شده بود، بشار رسن رفته بود و کنعانی زادگان و سیدجلال نیز حضور نداشتند، سرخپوشان باید به مصاف آلومینیوم اراک می رفتند که با رسول خطیبی شرایط بسیار خوبی در آن مقطع داشت. این مسابقه تنها شکست پرسپولیس تا پایان این هفته از رقابت ها را رقم زده ولی این باخت سبب نشد تا رویای قهرمانی پرسپولیس رنگ ببازد و آنها مسیر رسیدن به پنجمین قهرمانی را در ادامه قدرتمندانه و بدون توجه به محدودیت‌هایی که داشتند، ادامه دادند و در نیم فصل با خرید مهدی ترابی و شهریار مغانلو و پایان محرومیت عیسی آل کثیر همه چیز در بخش تهاجمی سرخپوشان تغییر کرد.


همین هفته در آبادان شاگردان محرم نویدکیا برای انجام یکی از سخت ترین مسابقاتشان به مصاف شاگردان پورموسوی رفته بودند که شرایط بسیار خوبی داشتند و پیروزی برابر آنها در آبادان اصلا کار ساده ای نبود، اما این اتفاقی بود که برای سپاهان در بهترین دقایق بازی رخ داد و آنها در حالی که بازی با تساوی یک بر یک دنبال می شد، موفق به ثبت یک گل بسیار ارزشمند روی ارسال سروش رفیعی و ضربه سر محمدمهدی مهدی زاده شدند.


آن شکست برای پرسپولیس شاید نقطه عطفی برای بازگشت و تلاش دوباره در مسیر پنجمین قهرمانی بود و کسب سه امتیاز برای شاگردان نویدکیا هم به نوعی خودباوری‌ای تازه برای اینکه باور کنند می توانند برای قهرمانی تلاش کنند.


رقابت پرسپولیس و سپاهان این هفته ها نزدیک و شانه به شانه دنبال می شود؛ اینبار برخلاف هفته های گذشته زمان زیادی میان بازی های آنها وجود ندارد و سپاهان در نقش جهان ساعت ۲۰:۴۵ دقیقه به مصاف نفت آبادان می رود و پرسپولیس ۱۰ دقیقه بعدتر از آلومینیوم در آزادی میزبانی می کند.


این یک مسابقه دیگر برای سپاهان و پرسپولیس در مسیر قهرمانی لیگ بیستم است؛ دو مسابقه ای که دو رقیبی در آن مقابل شاگردان گل محمدی و محرم نویدکیا بازی خواهند کرد که هر دو شانس کسب سهمیه آسیایی برای خودشان متصورند؛ هر چند نفتی‌ها ۳۳ امتیازی اند و ۴ امتیاز کمتر از آلومینیوم در این مسیر دارند. همین امید برای کسب سهمیه آسیایی خبر بسیاری بدی برای دو مدعی کسب قهرمانی خواهد بود و می تواند انگیزه عجیب و غریبی برای آبادانی ها و اراکی ها علی رغم بازی خارج از خانه فراهم کند.


این یعنی پرسپولیس باید در انتظار دفاعی چند لایه در آزادی باشد و همانطور که خرمگاه نیز در کنفرانس خبری بر آن تاکید داشت، حریفی مقابل آنها قرار خواهد گرفت که سعی می کند اشتباهی نداشته باشد و می خواهد از کوچکترین اشتباه به پرسپولیسی ها ضربه بزند. در سوی دیگر شاید کار صنعت نفت برای کسب امتیاز در اصفهان حتی سخت‌تر هم باشد. شاگردان پورموسوی با کسب ۷ امتیاز از ۳ بازی گذشته با روحیه خوبی پا به اصفهان گذاشته اند، ولی اگر همان استراتژی بازی های قبلی را در دستور کار قرار بدهند، فرصت خوبی برای شاگردان نویدکیا فراهم می شود که با استفاده از فضاهایی که این تیم در اختیارشان قرار می دهد، خیلی راحت تر از حریفانی مانند نفت مسجد سلیمان و ماشین سازی که با ساختار کاملا دفاعی در نقش جهان بازی کرده اند، دروازه آبادانی ها را باز کنند.


روی کاغذ خیلی ها شانس کسب ۲ پیروزی را برای ۲ تیم پرسپولیس و سپاهان در هفته ۲۷ ام پیش بینی کرده اند، ولی همانطور که در هفته ۲۶ام شاگردان گل محمدی و نویدکیا هر کدام ۲ امتیاز سرنوشت ساز را از دست دادند، این هفته نیز می تواند ماجرا به نوعی دیگر تکرار شود.

تگ ها


پرسپولیس تهران فولادمبارکه سپاهان