رویای از دست رفته هالند برای حضور در جام جهانی

ارلینگ هالند، مهاجم نروژی دورتموند، جز ستاره‌های غایب در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، رویای هالند برای حضور در یک تورنمنت معتبر جهانی برای دومین بار پس از شکست ۰-۲ برابر هلند در رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر از دست رفت.

این ستاره نروژی در دو فصل اخیر عملکرد درخشانی را در ترکیب بروسیا دورتموند به نمایش گذاشته و گل‌های متعددی را به ثمر رسانده تا نامش را به عنوان یکی از بهترین بازیکنان جوان دنیای فوتبال مطرح کند.

او امیدوار بود که بتواند این عملکرد درخشان را در ترکیب تیم ملی نروژ نیز به نمایش بگذارد و به آنها کمک کند که در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ که سال آینده در قطر برگزار خواهد شد حضور پیدا کنند.

با این حال دو گل دیرهنگام از سوی استیون برخواین و ممفیس دیپای در بازی شب گذشته باعث شد که امیدهای نروژ برای حضور در قطر ناامید شود و تیم لوییس فن خال به عنوان تیم صدرنشین گروه به صورت مستقیم به این رقابت‌ها راه پیدا کند. ترکیه نیز در این گروه دوم شد و باید در مسابقات پلی آف شرکت کند. این در حالی بود که هالند به دلیل مصدومیت قادر به همراهی تیم ملی کشورش در این بازی نبود.

بسیاری از فوتبال‌دوستان و کارشناسان مشتاق بودند تا ببینند که آیا هالند، مارتین اودگارد و دیر بازیکنان جوان و درخشان این تیم از قدرت کافی برای کسب سهمیه جام جهانی ۲۰۲۲ برخوردار هستند یا خیر.

آخرین حضور تیم ملی نروژ در جام جهانی مربوط به جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه که بیش از دو دهه از آن می‌گذرد و بسیاری از هواداران فوتبال این کشور باور داشتند که این تیم هرگز تا این حد پر از ستاره‌های شناخته شده و جذاب نبوده و همین موضوع به بازگشت آنها به رقابت‌های جهانی کمک خواهد کرد.

اما آنها با تیم ملی هلند هم‌گروه شدند که تمام تلاشش را به کار گرفته بود تا برای دومین بار متوالی در جام جهانی غایب نباشد و نروژ در این بازی حساس فرصت چندانی برای گلزنی پیدا نکرد تا بتواند شانس خود برای حضور در قطر را حفظ کند.

گل دقیقه ۸۴ برخواین و گل دیپای در وقت‌های تلف شده به این معنا بود که پس از یورو ۲۰۲۰، هالند حالا در دومین تورنمنت مهم بین المللی غایب خواهد بود و فرصت درخشش در کنار سایر ستاره‌های روز دنیای فوتبال را ندارد.  

تگ ها


ارلینگ هالند بروسیا دورتموند فوتبال جهان بورسیا دورتموند Bundesliga فوتبال