رویای بن‌سلمان؛ یک مثلث کهکشانی در نیوکاسل

نیوکاسل به زودی تبدیل به پی اس جی جدید فوتبال اروپا یا حتی فراتر از آن خواهد شد. برای شروع، ولیعهد سعودی قصد جذب سه مهاجم بزرگ را برای تیم خود دارد....

به گزارش "ورزش سه"، روز گذشته بود که تایید شد کنسرسیوم متعلق به عربستان سعودی و با مدیریت بن سلمان ولیعد سعودی، مالکیت باشگاه نیوکاسل را در اختیار گرفته است. به این ترتیب پس از ۱۸ ماه تلاش، سعودی ها به هدف خود رسیدند و با ۳۰۵ میلیون پوند توانستند سهام نیوکاسل را خریداری کنند.

مالکان جدید وعده متحول کردن این باشگاه قدیمی را داده اند و با توجه به اینکه نیوکاسل اکنون ثروتمندترین مالک دنیا را در اختیار دارد، دور از ذهن نیست که به تدریح شاهد تبدیل شدن این باشگاه به پی اس جی یا منچسترسیتی جدید فوتبال اروپا باشیم.

نیوکاسل در اواخر دهه ۹۰ یکی از مدعیان قهرمانی لیگ برتر بود ولی در ۱۴ سال گذشته و با مالکیت مایک اشلی، رفته رفته از سطح اول فوتبال انگلیس فاصله گرفت و حتی اخیرا حضور در دسته دوم را نیز تجربه کرد.

تغییرات مدیریتی

طبق ادعای منابع انگلیسی، اولین هدف مالکان جدید، شکار از منچسترسیتی است. آنها قصد دارند مدیر آکادمی سیتی را به خدمت بگیرند. جیسون ویلاکس بازیکن سابق بلکبرن و لسترسیتی از سال ۲۰۱۷ مدیر آکادمی سیتی است و نقش مهمی در پروش استعداهای جوان باشگاه داشته است. نیوکاسلی ها در اولین قدم قصد دارند ویلاکس را مال خود کنند.

دومین اقدام مالک جدید، برکناری لی چارنلی دست راست مالک قدیمی باشگاه است. سعودی ها می خواهند هر نشانی از مایک اشلی را پاک کرده و تیم مورد نظر خود را روی کار بیاورند.

تقویت تیم برای فصل بعد

پس از تغییرات در کادر مدیریتی و تزریق نیروهای جدید به آکادمی و نیز ساختار مدیریت باشگاه، نوبت به تقویت تیم خواهد رسید. برای این مهم گزینه اول جذب ادینسون کاوانی است. ستاره اروگوئه ای سال گذشته گفت و گوهایی با نیوکاسل داشت ولی سپس ترجیح داد راهی منچستریونایتد شود.

از قرارداد کاوانی کمتر از یک سال باقیمانده و او تابستان بعد می تواند به عنوان بازیکن آزاد راهی نیوکاسل شود. این اتفاق شاید همین زمستان نیز رخ بدهد. بازگشت کریستیانو به یونایتد کار کاوانی برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی را دشوار کرده و او به جدایی در انتقالات ژانویه فکر می کند.

نیوکاسلی ها همچنین قصد جذب دو بازیکن بزرگ دیگر را نیز دارند. صحبت از گرت بیل و فیلیپ کوتینیو در میان است.

بیل در پایان فصل قراردادش با رئال به اتمام می رسد و فیلیپ کوتینیو نیز که جایگاه مناسبلی در بارسا ندارد بی میل به بازگشت به فوتبال انگلیس نیست. او در لیورپول روزهای بسیار خوبی داشت و آن روزها می توانند در نیوکاسل نیز تکرار شوند.

آیا فصل بعد مثلث کاوانی، گرت بیل و کوتینیو را در سنت جیمز پارک خواهیم دید؟

تگ ها


ادینسون کاوانی پاری سن ژرمن فیلیپ کوتینیو گرت بیل منچستر یونایتد نیوکاسل منچستر سیتی رئال مادرید بارسلونا