رویای ژاوی: قهرمانی آسیا - سرمربیگری بارسلونا

السد قطر پیشنهاد تمدید دوساله قرارداد تا پایان سال ۲۰۲۳ را به سرمربی خود داده اما ژاوی هرناندز از این باشگاه وقت خواسته تا روی این موضوع بیشتر فکر کند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، پاسخ ژاوی هرناندز به قطری ها و درخواست برای زمان بیشتر قبل از پاسخ دادن به پیشنهاد تمدید دو ساله قرارداد با السد، باعث شده شایعاتی که درباره بازگشت ژاوی به بارسا به عنوان سرمربی، جسته و گریخته شنیده می شد، شدت بیشتری بگیرد.

تنها یک روز پس از شکست ۳-۰ تیم ام صلال و قهرمانی در لیگ ستارگان قطر، سران باشگاه السد با ژاوی دیدار کرده و به او پیشنهاد تمدید قرارداد را دادند. قرارداد ژاوی که توانسته با السد در لیگ قطر بسیار بدرخشد و با قدرت‌نمایی پیش از به پایان رسیدن فصل قهرمان این رقابت ها شود، در تابستان پیش رو به پایان خواهد رسید. باشگاه قطری عجله دارد تا هر چه زودتر از ادامه کار با سرمربی موفق اسپانیایی خود در سالهای آینده  مطمئن شود.

قرارداد جدیدی که به ژاوی پیشنهاد شده تا پایان ماه ژوئن سال ۲۰۲۳ است و از نظر مالی هم برای ژاوی و هم برای دستیارانش افزایش دریافتی مناسبی را در بر دارد. همچنین در این قرارداد شرطی درباره باشگاه بارسلونا نیز قرار داده شده است که به ژاوی اجازه می دهد در صورت پذیرفتن پیشنهاد بلوگرانا، بدون اینکه مجبور به پرداخت جریمه مالی باشد از السد جدا شده و به کاتالان ها بپیوندد.

ژاوی ضمن تشکر از سران السد به دلیل اعتماد به او و برنامه هایش، از آنها خواسته تا به او فرصت دهند تا بیشتر روی این پیشنهاد تعمق کند. آاس گزارش داده که زاوی در دوحه بسیار راحت است و قصد دارد تا حداقل برای یک سال دیگر در قطر بماند. مخصوصا با توجه به چالش هایی که فصل بعد پیش روی این تیم است؛ تلاش برای فتح قهرمانی جام باشگاه های آسیا، عنوانی که ۱۱ سال است السد نتوانسته به دست بیاورد.

با این وجود همه چیز حاکی از آن است که زاوی پیشنهاد السد را خواهد پذیرفت اما تمدید دو ساله را به قراردادی یک ساله تبدیل خواهد کرد. از چشم هیچکس پنهان نیست که ژاوی نگاهش را به بارسلونا دوخته و بزرگترین آرزویش این است که روزی سکان هدایت بلوگرانا را در دست بگیرد.

با پیروزی خوان لاپورتا در انتخابات ریاست باشگاه بارسلونا به نظر می رسد که رونالد کومان یک فصل دیگر روی نیمکت این باشگاه فرصت داشته باشد. در اینصورت ژاوی این فرصت را خواهد داشت تا طبق برنامه ای که برای امضای قرارداد یک ساله با السد دارد، این مدت را در باشگاه قطری به پایان برساند.

در اینصورت زاوی می تواند یک دوره موفقیت آمیز و پیروزمندانه هفت ساله را در السد به پایان رساند؛ چهار سال به عنوان بازیکن و سه سال به عنوان سرمربی با رکورد شگفت انگیز ۱۰ عنوان قهرمانی تا اینجا که چهار تای آنها را به عنوان کاپیتان السد کسب کرد و شش تای دیگر را به عنوان سرمربی این تیم.

تگ ها


ژاوی السد قطر فوتبال