رویای کلوپ-بایرن مونیخ تحت تاثیر سوپرلیگ

بایرن مونیخ در تابستان پیش رو از هانسی فلیک، سرمربی خود، جدا خواهد شد و باواریایی ها مدتی است که به دنبال توافق با سرمربی دیگری هستند....

به گزارش "ورزش سه"، کارل هاینس رومینیگه، نایب رییس باشگاه بایرن مونیخ، می گوید که هیچ تصمیمی درباره اینکه باشگاه کدام گزینه را برای جانشینی فلیک در نظر دارد گرفته نشده است. هر چند گفته می شود که یورگن کلوپ، سرمربی لیورپول، می تواند از گزینه های اصلی باواریایی ها باشد.

کلوپ در حال حاضر سرمربی لیورپول است و قرمزها یکی از شش تیم بزرگ انگلیسی هستند که به سوپرلیگ پیوسته اند. تصمیمی که کلوپ با آن به هیچ وجه موافق نیست و نقشی در آن نداشته است.

پس از اعلام پیوستن لیورپول به سوپرلیگ گمانه زنی هایی به راه افتاد که آینده این سرمربی آلمانی در مرسی ساید را نامعلوم می دانست و با وجودی که کلوپ تا سال ۲۰۲۴ قرارداد دارد، اما برخی معتقدند که او می تواند سرمربی آینده بایرن مونیخ و جانشین هانسی فلیک باشد.

رومینیگه درباره اینکه یورگن کلوپ یکی از گزینه های هدایت بایرن است به کوریره دلا سرا گفت: "ما هنوز در مورد سرمربی تصمیم نگرفته ایم. اول در بوندسلیگا قهرمانی می شویم و بعد تصمیم می گیریم که چه باید کرد.

البته کلوپ هم خیلی سفت و سخت برعلیه مالکان باشگاهش صحبت کرد."

کلوپ که پیش از این نیز بر علیه شکل گیری سوپر لیگ صحبت کرده بود، گفت که می تواند درک کند چرا برابر طرحی که تیم های بزرگ اروپایی تهیه کرده اند چنین مخالفت های گسترده ای وجود دارد.

هر چند سرمربی آلمانی قول داد که لیورپول را در این موقعیت ترک نکند: "من ۲۰ سال است که در فوتبال حضور دارم و خیلی وقت ها مالکان بدون پرسیدن نظر من تصمیماتی گرفته اند و من با این تصمیمات کنار آمده ام. من نمی خواهم که در این چیزها دخالتی داشته باشم، من این چیزها را درک نمی کنم. من یک آدم فوتبالی هستم. موضوع هم درباره ناامید کردن من نیست.

من به عنوان سرمربی فوتبال اینجا هستم و تا زمانی که به من اجازه دهند به همین کار ادامه خواهم داد. امروز شنیدم که می گویند من استعفا خواهم داد و از اینجور حرف ها. حتی اگر اوضاع از این هم سخت تر شود، این من را برای اینجا ماندن مصمم تر می کند. من در قبال تیم، باشگاه و رابطه ای که ما با هوادارنمان داریم، احساس مسئولیت می کنم. زمان بسیار سختی است اما تلاش می کنم تا به سر و سامان دادن به این اوضاع کمک کنم."

هیچ باشگاه آلمانی به سوپرلیگ نپیوسته است و بایرن مونیخ و بروسیا دورتموند اعلام کرده اند که قصد ندارند به دیگر بزرگان اروپایی اضافه شوند.

رومینیگه تاکید کرد که هیچکس در آلیانز آرنا پیوستن به شش تیم انگلیسی و سه تیم سری آ و سه تیم لالیگا را در نظر نگرفته است.

نایب رییس بایرن مونیخ افزود: "ما در سوپرلیگ نیستیم چون نمی خواستیم بخشی از این جریان باشیم. از بازی کردن در بوندسلیگا راضی هستیم. ما از ساخت لیگ قهرمانان خوشحالیم و مسئولیت مان در برابر هواداران خود که به طور کلی مخالف چنین اصلاحاتی هستند، را فراموش نمی کنیم. همچنین احساس مسئولیتی که نسبت به فوتبال به طور کلی داریم. "

تگ ها


بایرن مونیخ کارل‌هاینس رومینیگه فوتبال جهان لیورپول لیگ برتر فوتبال