روی کین بهترین کاپیتان تاریخ لیگ برتر است

گری نویل، کاپیتان سابق منچستریونایتد، هم تیمی اش روی کین را بهترین کاپیتان تاریخ لیگ برتر می داند....

به گزارش "ورزش سه"، گری نویل، مدافع راست سابق منچستریونایتد و تیم ملی انگلیس، در پاسخ به توییتی از اسکای اسپورت که از هواداران خواسته بود بهترین کاپیتان تاریخ لیگ برتر انگلیس را انتخاب کنند، نوشت: "روی کین".

هم روی کین و هم گری نویل ۱۲ سال بسیار موفق را با هدایت الکس فرگوسن در اولدترافورد گذراندند و قلب شیاطین سرخ در زمین بودند.

کین در سال ۱۹۹۳ با مبلغ ۴.۵ میلیون یورو به منچستریونایتد پیوست که در آن زمان گرانترین خرید یونایتد بود و پس از بازنشستگی غیرمنتظره اریک کانتونا، کاپیتان شیاطین سرخ در سال ۱۹۹۷ بازوبند کاپیتانی را بر بازو بست.

او در مدت حضورش به عنوان بازیکن شیاطین سرخ هفت عنوان قهرمانی در لیگ برتر، چهار جام حذفی و یک قهرمانی در چمپیونزلیگ را از آن خود کرد.

یکی از مشهورترین نمایش های او با پیراهن منچستر یونایتد در نیمه نهایی چمپیونزلیگ مقابل یوونتوس در سال ۱۹۹۹ بود.

علیرغم دریافت کارت زرد که به معنای از دست دادن فینال بود، نقش کین در برگرداندن بازی به سود یونایتد که این تیم را به سمت کسب یک سه گانه تاریخی سوق داد، بسیار سرنوشت ساز بود.

عملکرد این اسطوره ایرلندی در لیگ برتر باعث شد تا او امسال با توجه به هفت عنوان قهرمانی اش و گل های خیره کننده، پاس گل های عالی و تکل های فوق العاده اش به تالار مشاهیر لیگ برتر راه یابد.

پس از اعلام این موضوع بازیکنانی که سابقه بازی با روی کین را داشته اند درباره او صحبت کرده اند.

دیون دوبلین گفت: "هیچ کاری نبود که او در زمین فوتبال انجام ندهد، به همین دلیل از بقیه هم انتظار داشت که همین کار را بکنند."

پل اینس، هافبک منچستریونایتد و هم بازی سابق کین، درباره او گفت : "کین همه چیزهایی که شما از یک هافبک می خواهید را داشت."

در حالی که توانایی کین به عنوان یک فوتبالیست به طور گسترده ای مورد ستایش قرار گرفته است، او به همان اندازه برای مهارت های رهبری خود در داخل و خارج از زمین نیز یک شخصیت برجسته به شمار می آید.

تیم هوارد، هم تیمی سابق کین، بعد از پیوستن او به تالار مشاهیر در مورد بازی او گفت: "او ترسناک ترین فردی است که احتمالاً تاکنون در کنار من بوده است، اما بزرگترین رهبری است که در این ورزش دیده ام."

تگ ها


روی کین گری نویل منچستر یونایتد