رکابزن مدعی المپیک: گفتند غلظت خونم بالاست

رکابزن جاده ایران گفت: زمانی که پیگیر دعوت نشدنم به اردوی جدید تیم ملی شدم به من پاسخ دادند که غلظت خونم بالا است و ممکن است در مسابقات تستم مثبت شود....

به گزارش مدال و به نقل از ایسنا، حمید پورهاشمی درباره دعوت نشدنش به مرحله جدید اردوی تیم ملی جهت انتخاب رکابزن اعزامی به بازی های المپیک بیان کرد: روزهای اول اردو خانم دکتر قنادی که متخصص تغذیه هستند از ما تست CBC گرفتند همان موقع به من گفتند ویتامین D من زیاد است من هم اردو را ادامه دادم و در آن اردو یک مسابقه انتخابی در جاده امام زاده داوود داشتیم که اول شدم. برای این مرحله از اردو متوجه شدم که اسمم بین دعوت شدگان نیست و بسیار شوکه شدم. زمانی که با آقای پراش سرمربی تیم ملی تماس گرفتم به من گفت که با خانم قنادی صحبت کنم.

 او در ادامه گفت: خانم قنادی به من اعلام کرد که غلظت خون من بالا است و زمانی که این مسئله را با نادو مطرح کرده است، نادو اعلام کرده که ممکن است در مسابقات تست من مثبت شود و فعلا من را داخل هیچ برنامه‌ای قرار ندهند. این در حالی است که تاکنون این مسئله را به من نگفته بودند و من هم تا الان تست های دوپینگ زیادی داده ام و هیچ مشکلی نداشتم و نخواهم داشت چون برای المپیک برنامه دارم. حتی اعلام کردم که آمادگی دارم که تست خون بدهم.

این رکابزن همچنین مدعی شد: اگر می‌خواهند با دوپینگ مبارزه کنند، فردی بوده که در اردوی قبلی از دادن تست ادرار امتناع کرده است و از او ترسی ندارند اما در مورد من آینده نگری می کنند که ممکن است در مسابقه مثبت شود.

پورهاشمی در پاسخ به این پرسش که درخواست داده است که تست دوپینگ خون بدهد، تاکید کرد:  بله اما به من اعلام کردند که امکانش نیست اینجا تست خون بگیرند. تست CBC به گونه ای است که وقتی آن را می گیرند یک ساعت بعد  نتیجه اش را می‌دهند و اگر من مشکلی داشتم باید همان روزهای اول اردو به من می گفتند تا اگر چاره ای هست به دنبال درمانش باشم. من اصلا خبر نداشتم که غلظت خونم بالا است و مشکلی هم نداشتم که بخواهم آزمایش بدهم.

رکابزن جاده ایران  با ناراحتی از اینکه از اردوی تیم ملی حذف شده است،  گفت:  اگر مشکلی بود باید به صورت مکتوب اعلام می‌کردند تا من هم بتوانم از خودم دفاع کنم نه اینکه خودم پیگیرش بشوم و بعد بگویند که شما مشکل دارید و خداحافظ.  حضور در المپیک افتخار بزرگی برای هر ورزشکاری است و من هم دو سال است برنامه ریزی کرده ام تا بتوانم با نتایجی که می گیرم، دوچرخه سوار اعزامی به این بازی ها باشم و نفر اول انتخابی ها بودم. مسلماً از اینکه الان به این شکل کنار گذاشته شده ام بسیار ناراحتم.

تگ ها


دوچرخه سواری دوچرخه‌سواری جاده