Banner

رکوردشکنی اینتر در پنجره نقل و انتقالات تابستان

اینتر در صورت واگذاری بازیکنانی مثل ایکاردی و ماریو که در برنامه‌های کونته جایی ندارند می‌تواند یک هافبک به خدمت بگیرد...

به گزارش مدال، اینتر برای برآورده کردن نیاز های آنتونیو کونته، رکورد قبلی خرج کردن خود در یک پنجره نقل و انتقالاتی را شکست و این رقم در صورت جذب ژکو و یک هافبک جدید می‌تواند در ادامه نقل و انتقالات حتی از 200 میلیون یورو فراتر رود.

مسیر برای اینتر به حدی وسیع بود که طی کردن آن با سرعتی نرمال می‌توانست دوباره باعث دیر رسیدن آنها شود. بنابراین نیاز به یک توربو حس می‌شد تا از این مسیر با سرعت بالای 200 مایل بر ساعت حرکت کرد. به گزارش گاتزتا دلا اسپورت به لطف پشتوانه مالی از چین، اینتر یک توربو جدید به دست آورد تا ضمن احترام به قوانین فیرپلی مالی این مسیر را با سرعتی بیشتر طی کند. در فصل گذشته، فاصله امتیازی اینتر با یوونتوس به 21 امتیاز رسید اما از امروز دهم آگوست، نراتزوری خود را به بیانکونری نزدیک‌تر کرده است. این که اینتر چه مقدار به رقیب خود نزدیک شده را در ماه های آینده می توان به آن پی برد اما خانواده ژانگ، مالکان و همچنین جوزپه ماروتا، مدیر اجرایی این باشگاه در دو ماه اخیر این روند خود به منظور پر کردن شکاف با یووه را در ابتدا با انتصاب آنتونیو کونته و سپس با بودجه‌ای بالا برای جذب بازیکنان مدنظر او، تسریع بخشیده‌اند. 

اینتر اخیراً موفق شد روملو لوکاکو را با رقمی در حدود 75 میلیون یورو به خدمت بگیرد؛ رقمی که تاکنون در تاریخ خود حتی در عصر ماسیمو موراتی برای جذب یک بازیکن هزینه نکرده بود. نه تنها این، بلکه افعی‌ها تاکنون در تاریخ خود 172.5 میلیون یورویی را که تا اینجای نقل و انتقالات صرف کرده‌اند را نیز هزینه نکرده بودند. این درست است که قیمت بازیکنان نسبت به گذشته رشد چشمگیری داشته اما نیت مالکان اینتر مشخص است. آنها تا زمان نگارش این مطلب، نه فقط برای این باشگاه بیشتر از یوونتوس خرج کرده‌اند بلکه در هزینه کردن در این تابستان از تیم‌های انگلیسی نیز پیشی گرفتند. اگر سه باشگاه اسپانیایی رئال مادرید، بارسلونا و به ویژه اتلتیکو مادرید که به لطف فروش‌های عالی خود در این تابستان خرید‌های مهمی انجام داد را فاکتور بگیریم اینتر تاکنون پر‌خرج‌ترین تیم اروپا بوده است و آنها به سمت نزدیک شدن به تیم‌های بزرگ اروپا پیش می‌روند.

نحوه پایان فصل گذشته، مالکان اینتر را متقاعد کرد که خرجی اساسی‌تر از برنامه نیاز است. اولین گام آنها، انتصاب آنتونیو کونته با دستمزد سالانه 11 میلیون یورویی بود (نباید هزینه بالای اخراج اسپالتی را نیز نادیده گرفت) سپس برای راضی کردن و همچنین مجهز کردن این مربی ایتالیایی به منظور رقابت با یوونتوس، 21 میلیون یورو برای والنتینو لاتسارو، 72 میلیون یورو برای استفانو سنسی و نیکولو بارلا و همچنین 75 میلیون یورو برای روملو لوکاکو هزینه شد(همچنین خرج 4.5 میلیون یورویی برای جذب لوسیان آگوم که برای آینده خریداری شده است) تا مجموع این ارقام به 172.5 میلیون یورو برسد. اینتر مجبور بود برای رهایی از شر محدودیت‌های فیرپلی مالی یوفا و همچنین فلسفه اتکا به خود در زمینه مالی، راه حل‌هایی را پیدا کند. همچنین به منظور کسب سود لازم تا 30 ژوئن و جذب بازیکن جدید، اینتر نیاز داشت بازیکنانی مثل پینامونتی، یان کارامو، پوشکاش و فن هیوسدن و چند بازیکن جوان دیگر خود را به فروش برساند. هزینه‌ها برای نراتزوری به شرح زیر بوده که با جذب محتمل ادین ژکو، رقم به 194.5 میلیون یورو خواهد رسید:

گودین به صورت آزاد
لاتسارو 21 میلیون
سنسی 27 میلیون
بارلا 45 میلیون
آگوم 4.5 میلیون
لوکاکو 75 میلیون
ژکو که رم برای او 22 میلیون یورو می‌خواهد.

پر خرج ترین پنجره نقل و انتقالاتی اینتر، به یک انقلاب واقعی در ترکیب این تیم بدل شده است که آنها همچنان تا روز آخر نقل و انتقالات یعنی دوم سپتامبر(یازده شهریور)، به دنبال استفاده از فرصت‌ها خواهند بود. اینتر اگر موفق شود تا چند روز آینده بازیکنان غیر ضروری خود مثل ایکاردی را به فروش برساند می‌تواند یک هافبک جدید نیز به خدمت بگیرد. ادین ژکو؟ درخواست رم برای این مهاجم بوسنیایی به 20 میلیون یورو به علاوه 2 میلیون یورو پاداش افزایش یافته و اینتر احتمالاً تا 6-7 روز آینده این انتقال را نهایی خواهد کرد. این خواسته مالی رم می‌تواند کم‌تر شود به شرطی که یک بازیکن از اینتر که جالوروسی به آن علاقه دارد وارد معامله شود (رم به سباستیانو اسپوزیتو علاقه دارد). ژکو بیشتر از آنچه انتظارش را داشته تاکنون منتظر مانده و کونته نیز همچنان به اینتر برای جذب او فشار وارد می‌کند. نراتزوری تا 15 آگوست، باید انتقال را نهایی کند در غیر این صورت پس از آن دیگر بعید است رم پاسخ مثبتش را اعلام کند زیرا آنها به زمان برای پیدا کردن جانشین احتیاج خواهند داشت.

اخبار مرتبط:

ستاره بعدی بایرن مونیخ از اینتر می‌آید؟

تگ ها


اخبار نقل و انتقالات نقل و انتقالات فوتبال جهان نراتزوری آنتونیو کونته اینتر میلان سری آ فوتبال