رکوردشکنی فوق‌العاده آژاکس در لیگ هلند

خط آتش آژاکس رکورد فوق‌العاده‌ای به ثبت رسانده است...

آژاکس توانست رکورد 156 گل در یک فصل را به ثبت برساند.

به گزارش مدال، کلاس یان هونتلار روز گذشته با گلزنی برابر خرونینخن، پیروزی آژاکس را به ارمغان آورد. تیم شهر آمستردام که هفته پیش با حذف یوونتوس به نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا صعود کرده بود، توانست با این برد صدرنشینی‌اش را در لیگ یک هلند حفظ کند.

آژاکس توانست در این هفته رکورد شکنی کند و بهترین آمار گلزنی را  در تاریخ هلند به ثبت برساند. این تیم در فصل جاری ۱۵۶ بار گلزنی کرده است. رکورد قبلی در اختیار همین تیم در سالیان دور بود. ۱۰۷ گل در لیگ یک هلند، ۱۷ گل در جام حذفی و ۳۲ گل در لیگ قهرمانان. آن ها که رقابت نزدیکی با آیندهوون دارند، توانستند با پیروزی در لیگ هلند یک گام دیگر به قهرمانی نزدیک شوند.

آژاکس پس از شکست یوونتوس در تورین به سختی توانست از سد خرونینخن عبور کند. بازی برابری بود و در دقایق پایانی نتیجه مشخص شد. هونتلار مرد اول این دیدار بود. او به عنوان بازیکن ذخیره به میدان رفت، گلزنی کرد و سپس اخراج شد. همه این اتفاق ها در ۲۰ دقیقه رخ داد.

تن هاخ تصمیم گرفت مهاجم خود را در دقیقه ۵۹ وارد زمین کند. هونتلار در دقیقه ۷۸ توانست دروازه میزبان را باز کند. او پس از گل کارت زرد دریافت کرد. سپس در دقیقه ۸۴ کارت زرد دیگری دریافت کرد و مجبور شد زمین را ترک کند. آژاکس در دقایق آخر ۱۰ نفره به کار خود ادامه داد اما پیروزی‌اش را حفظ کرد. آژاکس با ۱۰۷ گل زده و ۲۸ گل خورده، سه امتیاز بیشتر از آیندهوون دارد. اگر آیندهوون در بازی امشب پیروز شود، دو تیم دوباره در امتیاز ۷۷ برابر خواهند شد.

تگ ها


آژاکس اردیویسه هلند فوتبال