رکوردشکنی لالیگا در زمینه نقل و انتقالات

تیم‌های اسپانیایی امسال تا بدین جا بیش از یک میلیارد یورو برای نقل و انتقال بازیکنان جدید هزینه کرده‌اند...

تیم‌های اسپانیایی امسال تا بدین جا بیش از یک میلیارد یورو برای نقل و انتقال بازیکنان جدید هزینه کرده‌اند

هر پنج تیم برتر لالیگا، امسال بسیار ولخرج بوده‌اند.

به گزارش مدال، هفت هفته مانده به پایان نقل و انتقالات تابستانی 2019، لالیگا رکوردی تاریخی در زمینه هزینه خرید بازیکن به ثبت رساند.

به گزارش موندو دپورتیوو، تنها دو هفته از باز شدن رسمی پنجره نقل و انتقالات می‌گذرد اما لالیگا رکوردی بالغ بر 1 میلیارد یورو از خودش بر جای گذاشته است. صحبت از هزینه تیم‌ها برای خرید بازیکنان جدید است. در حالی که هنوز 50 روز تا رسیدن نیمه شب دوم سپتامبر و پایان نقل و انتقالات باقی مانده، لالیگا رکوردی تاریخی زد. با رسمی شدن 5 انتقال دیگر از جمله مکسی گومز به والنسیا، میزان هزینه تیم‌های لالیگا از مرز 1 میلیارد یورو هم گذشت.

لالیگا فعال ترین لیگ معتبر اروپایی در نقل و انتقالات امسال بوده است. آمار می‌گوید از 10 انتقال گران قیمت تابستانی، 6 مورد در لالیگا رخ داده است. ژائو فلیکس (126 میلیون یورو)، گریزمان (120)، هازارد (100)، دی یونگ (75)، یوویچ (60) و میلیتائو (50). تنها لوکاس هرناندز (80)، رودری (70)، اندومبله (60) و آرون ون بیساکا (55) از لالیگا نبودند. انتظار می‌رود نام مگوایر و ده لیخت به زودی به این لیست اضافه شود.

مطابق انتظار 5 تیم برتر لالیگا بیشترین هزینه را داشته‌اند. رئال مادرید پس از سپری کردن فصلی فاجعه آمیز، 303 میلیون یورو برای تقویت ترکیبش هزینه کرده است. اگر بنا باشد پوگبا هم جذب شود، رقم هزینه‌های کهکشانی‌ها به اندازه محسوسی از 400 میلیون یورو هم بیشتر خواهد شد. تیم دوم بارسلونا است که تاکنون 221 میلیون یورو خرج کرده است. اتلتیکو مادرید با فاصله‌ای اندک و با 206.5 میلیون یورو در رده سوم قرار می‌گیرد و پس از آن هم سویا و والنسیا به ترتیب با 100 و 63 میلیون یورو در رده‌های چهارم و پنجم قرار می‌گیرند.

بیشتر بخوایند:

قابل توجه باشگاه‌های بزرگ؛ الماس‌های ارزشمند اما ارزان‌قیمت در بازار

تگ ها


نقل و انتقالات اخبار نقل و انتقالات رکوردشکنی لالیگا فوتبال جهان موندو دیپورتیوو