رکوردشکنی‌های لیونل مسی در لیگ قهرمانان

لیونل مسی با گلزنی مقابل اسلاویاپراگ هم به پیروزی تیمش کمک کرد و هم چندین رکورد جدید برجای گذاشت...

لیونل مسی با گلزنی مقابل اسلاویاپراگ هم به پیروزی تیمش کمک کرد و هم چندین رکورد جدید برجای گذاشت

به گزارش مدال، در جریان هفته سوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، بارسلونا مهمان اسلاویا پراگ بود و در پایان با نتیجه 2-1 به پیروزی دست یافت.

لیونل مسی علاوه بر گلزنی در مقابل 33 باشگاه مختلف در لیگ قهرمانان اروپا، با پیراهن بارسلونا مقابل 87 باشگاه مختلف در تمامی رقابت ها بازی کرده و اسلاویا پراگ به 77مین رقیبی بدل شد که دروازه اش مقابل مسی باز می شود. وی مجموعاً 606 گل در مقابل این تیم ها به ثمر رسانده است.

از سویی لیونل مسی موفق شد به اولین بازیکن تاریخ لیگ قهرمانان اروپا بدل شود که در 15 فصل متوالی مسابقات موفق به گلزنی می شود. پیش از این مسی به صورت مشترک با کریستیانو رونالدو با گلزنی در 14 فصل متوالی لیگ قهرمانان اروپا رکورددار بود. اکنون فقط رایان گیگز (16) در فصول بیشتری نسبت به لیونل مسی در لیگ قهرمانان اروپا موفق به گلزنی شده است.

مسی با به ثمر رساندن 67 گل، بهترین گلزن مرحله گروهی تاریخ لیگ قهرمانان اروپا است. کریستیانو رونالدو (62)، کریم بنزما (43)، رود فن نیستلروی (39) و روبرت لواندوفسکی (39) در رده های بعدی قرار دارند.

اخبار مرتبط:

نکات آماری شب دوم از هفته سوم از لیگ قهرمانان اروپا

تگ ها


رکوردشکنی مسی رکوردهای لیگ قهرمانان فوتبال جهان ستاره آرژانتینی لیونل مسی بارسلونا اسلاویا پراگ اسلاویا پراگ-بارسلونا UEFA Champions League فوتبال