رکوردهای برباد رفته پرسپولیس

تیم فوتبال پرسپولیس پس از عملکرد درخشان و سه دوره قهرمانی متوالی لیگ برتر با هدایت برانکو ایوانکوویچ، در لیگ نوزدهم تا به اینجا عملکرد خوبی نداشته است...

تیم فوتبال پرسپولیس پس از عملکرد درخشان و سه دوره قهرمانی متوالی لیگ برتر با هدایت برانکو ایوانکوویچ، در لیگ نوزدهم تا به اینجا عملکرد خوبی نداشته است

به گزارش خبرنگار مدال، پرسپولیس در فصول اخیر رکوردهای خوبی در لیگ برتر از خود به جای گذاشته است. پس از جدایی برانکو از جمع سرخپوشان قابل پیش‌بینی بود که به این رکوردها خدشه وارد شود هرچند که پرسپولیس در لیگ نوزدهم از نظر نتیجه‌گیری چندان بد عمل نکرده ولی با شکست برابر سپاهان، برخی از رکوردهای خوب این تیم از بین رفت.
سپاهان که از قطب‌های فوتبال ایران محسوب می‌شود مدت‌ها بود که توفیقی برابر پرسپولیس نداشت. آخرین پیروزی آنها به دیدار رفت لیگ پانزدهم برمی‌گشت و پس از آن طلایی‌پوشان در مجموع ۸ دیدار لیگ و حذفی موفق به شکست پرسپولیس نشده بودند که در بازی روز گذشته توانستند این طلسم را بشکنند. 
امیر قلعه‌نویی در استادیوم آزادی وضعیت مشابهی داشت. این مربی برای آخرین بار در لیگ یازدهم با تراکتورسازی، پرسپولیس را در آزادی شکست داده بود و در ۱۰ مصاف گذشته توان غلبه بر پرسپولیس را نداشت. قلعه‌نویی با سپاهان دیروز در شرایطی با ۲ گل برابر پرسپولیس به برتری دست یافت که در ۱۰ رویارویی قبلی در آزادی در مجموع ۲ گل زده بود.
پرسپولیس اما تنها در برابر قلعه‌نویی شکست‌ناپذیر نبود و غلبه بر این تیم در حضور هواداران پرشورش کار ساده‌ای به شمار نمی‌رود. آخرین شکست خانگی پرسپولیس به فروردین ۹۷ و هفته‌های پایانی لیگ هفدهم باز می‌گردد که پرسپولیس مغلوب شاگردان علی دایی در سایپا شد و با شکست پرسپولیس مقابل سپاهان این طلسم ۱۸ ماهه نیز شکسته شد.
سرخپوشان در فصول اخیر شکست‌های کمی متحمل شدند و همین باخت‌ها نیز با حداقل اختلاف بوده است. آخرین باری که پرسپولیس در لیگ با اختلاف بیش از یک مغلوب شد به هفته بیست و هشتم لیگ پانزدهم باز می‌گردد که با ۲ گل برابر نفت تهران شکست خورد. باختی که به قیمت از دست دادن قهرمانی این تیم بود. شکست این هفته پرسپولیس باعث شد تا پس از حدود ۴۰ ماه این تیم باختی با اختلاف بیش از یک گل را تجربه کرد. پرسپولیس در شروع لیگ پس از مدت‌ها مغلوب تراکتور شد و یک رکورد خوب دیگر این تیم نیز از بین رفت. باید دید در ادامه لیگ قهرمان ۳ فصل اخیر می‌تواند رکوردهای خوبی که در ادوار اخیر از خود به جای گذاشته‌اند را حفظ کند یا خیر.

بیشتر بخوانید:

پیشکسوت پرسپولیس: کالدرون روی اعصاب 40 میلیون نفر راه می‌رود!

تگ ها


پرسپولیس سپاهان گابریل کالدرون امیر قلعه نویی برانکو لیگ برتر فوتبال ایران فوتبال