رکوردهای لالیگایی

به گزارش مدال به نقل از ایسنا و به نقل از آس، هفته سی و پنجم لالیگا امشب (دوشنبه) با دیدار سویا و مالاگا به پایان می رسد ......

به گزارش مدال به نقل از ایسنا و به نقل از آس، هفته سی و پنجم لالیگا امشب (دوشنبه) با دیدار سویا و مالاگا به پایان می رسد. در این هفته آمار جالبی از مارسلو، سرخیو راموس، دیگو آلوس، کوین گامیرو و ... به ثبت رسید که در ادامه به آنها اشاره می شود.

۴۰۰ بازی در لالیگا برای راموس؛  بیست و یکمین گل مارسلو

سرخیو راموس شنبه  در دیدار رئال مادرید و والنسیا چهارصدمین بازی اش را در لالیگا انجام داد. کاپیتان مادرید ۲۶۵ پیروزی، ۶۰ تساوی و ۷۲ شکست را تجربه کرد و ۵۱ گل به ثمر رساند. از طرفی مارسلو بیست و یکمین گل خود را در این رقابت ها به ثبت رساند. او توانست با این گل پیروزی را برای تیمش به ارمغان بیاورد. مدافع برزیلی برای تیم مادریدی ۲۹۰ بازی به میدان رفته است.

گیلرمه دوس سانتوس دو گل تنها با سه شوت

دوس سانتوس برزیلی که هافبک دپورتیوو لاکرونیا است، این هفته برابر اوساسونا در حالی دو گل به ثمر رساند که تنها سه ضربه سمت دروازه حریف زد. هافبک برزیلی پیش از این بازی در جریان لالیگا در ۲۶ بازی ۱۹ ضربه به سمت دروازه بود که هیچ یک به گل تبدیل نشده بود.

لوییس سوارس و هزارمین گل لالیگا

مهاجم بارسلونا برابر اسپانیول هزارمین گل این فصل لالیگا را به نام خود ثبت کرد. این بازیکن اروگوئه ای توانست پس از پنج بازی برای آبی اناری ها گلزنی کند. آخرین گل او در پیروزی سه بر صفر برابر سویا رخ داد.

رکورد دیگو آلوس در مهار پنالتی ها

دروازه بان برزیلی والنسیا رکورد جدیدی در مهار ضربه های پنالتی به ثبت رساند. او پس از مهار ضربه پنالتی کریستیانو رونالدو به نخستین دروازه بانی در لالیگا تبدیل شد که توانست ۶ پنالتی را در یک فصل مهار کند. آلوس در مجموع رقابت های لالیگا ۲۲ پنالتی از ۴۷ ضربه را مهار کرده است.

سومین پنالتی از دست رفته برای رونالدو

رونالدو در دیدار برابر والنسیا نتوانست ضربه پنالتی اش را تبدیل به گل کند و باز هم مقابل دیگو آلوس ناکام ماند. او نخستین بار نیست که نمی تواند دروازه دروازه بان برزیلی را باز کند. او پیش  از این برابر آلمریا در فصل ۱۰ – ۲۰۰۹ در این امر ناکام بود. مادرید در این دیدار چهار برد و پیروز شد. سپس در فصل ۱۵ – ۲۰۱۴ باز هم نتوانست دروازه آلوس را باز کند. این دیدار با تساوی دو بر دو به پایان رسید.

گامیرو ۵۱ گل در لالیگا

این بازیکن فرانسوی در این هفته دو گل برای اتلتیکومادرید برابر لاس پالاماس به ثمر رساند و توانست ۵۱ گل در لالیگا شود. مهاجم فرانسوی  در ۱۲۱ بازی چنین رکوردی را به ثبت برساند. گامیرو  ۵۹ پیروزی، ۳۱ تساوی و ۳۱ را در این بازی ها تجربه کرده است.

مارسلو بازیکن خارجی مادرید با بیشترین تعداد بازی

مدافع برزیلی دویست و دوازدهمین پیروزی اش را به همراه مادرید تجربه کرد و توانست بهترین رکورد را در این زمینه در میان بازیکنان خارجی این تیم داشته باشد. او توانست از رکورد روبرتو کارلوس پیشی بگیرد. در جایگاه سوم رونالدو قرار دارد.

اسپانیول پنج فصل ناکام در گلزنی برابر بارسلونا در کورنیا

بارسلونا توانست سه امتیاز مهم برابر اسپانیول کسب کند و بتوند رقابتش را با مادرید در لالیگا ادامه بدهد. آبی اناری ها در کورنیا سه بر صفر پیروز شدند. این پنجمین فصلی است که اسپانیول نمی تواند در ورزشگاه خود برابر بارسلونا گلزنی کند. آخرین گلی که توانستند به ثمر برساند به فصل ۱۲ – ۲۰۱۱ برمی گردد. آلوارو واسکس توانست گل مساوی تیمش را برابر آبی اناری ها به ثمر برساند. در مجموع بارسلونا از ۸۳ بازی اش در کورنیا ۳۰ بار گلی از همشهری اش دریافت نکرده است.

تگ ها


اخبار روز لالیگا فوتبال