رکوردهای ماندگار علی پروین در دربی/ یک استقلالی هم رکورد دار است

پرسپولیس واستقلال در حالی به مصاف هم میروند که یکی از مهم ترین رکورد های این دربی به  علی پروین ، مرد بزرگ فوتبال ایران اختصاص دارد....

به گزارش خبرگزاری مهر، علی پروین در حالی ۲۵ بار به عنوان سرمربی و ۲۰ بار به عنوان بازیکن در دربی به میدان رفته است که ۲ بازی از این تعداد بازی مشترک او در لباس بازیکن و مربی بوده است.

پروین در دربی روزهای ۱۷ دی ماه سال ۶۱ و ۱۵ مهرماه سال ۶۲ هم به عنوان بازیکن و هم به عنوان مربی در این بازی بزرگ به میدان رفته و نامش را در تاریخ ثبت کرده است.

مجموع عملکرد علی پروین در قامت بازیکن و مربی نشان می‌دهد که او ۴۳ بار به عنوان فرد تاثیرگذار دربی به میدان رفته است. او با این ۴۳ حضور شایسته یکی از مهم ترین رکورد های این دربی تاریخ ساز را به خودش اختصاص داده است.

در دربی پایتخت، ایرانپاک سلطان گل و جباری رکورددار کاپیتانی و ترکی رکورددار داوری و بیوک وطنخواه، حسن روشن، اللهیار صیادمنش، کریم باقری و... رکورددار بخش های مختلفی مثل جوانترین مربی، جوانترین گلزن، جوانترین بازیکن، مسن ترین گلزن و...هستند.

اما رکوردی که علی پروین بابت حضور در دربی داشته است رکوردی شایسته و تاریخی است که قطعا تا سالهای بسیار کمتر کسی امکان رسیدن به آن را دارد مگر این که اتفاق عجیب وغیر منتظره ای در این باره رخ بدهد.

تگ ها


علی پروین تیم فوتبال پرسپولیس تیم فوتبال استقلال تهران دربی کانتی