رکورد استثنایی چین در وزنه برداری (عکس)

تیم ملی وزنه‌برداری چین با احتساب دو طلای روز گذشته با کسب ۷ مدال طلا با رکورد شوروی سابق در المپیک ۱۹۷۶ برابری کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، تیم ملی وزنه‌برداری چین روز گذشته (دوشنبه) موفق شد دو مدال طلا دیگر به جمع مدال‌های طلای خود اضافه کند تا با احتساب ۷ مدال طلا، با رکورد تاریخی وزنه‌برداری شوروی سابق در بازی‌های المپیک ۱۹۷۶ مونترال برابری کند.

"لی ون ون " ۲۱ ساله در وزن ۸۷+ کیلوگرم بخش زنان، در دسته سنگین‌وزن، با برتری مطلق نسبت به رقیب بریتانیایی خودش موفق شد درحرکت یک‌ضرب ۱۴۰ کیلوگرم و درحرکت دوضرب ۱۸۰ کیلوگرم و درمجموع ۳۲۰ کیلوگرم را بالای سر برد تا رکورد المپیک را به نام خودش به ثبت برساند، درحالی‌که نفر دوم" کمپل" از بریتانیا درمجموع ۲۸۳ کیلوگرم را بالای سر برد که ۳۷ کیلوگرم کمتر قهرمان چینی بود.

پیش‌ازاین "وانگ ژویو" ۲۷ ساله در وزن ۸۷ کیلوگرم، درحرکت یک‌ضرب ۱۲۰ و درحرکت دوضرب ۱۵۰ و درمجموع ۲۷۰ کیلوگرم را به نام خودش ثبت کرد و بالاتر از "تامارا یاجیرا" (۲۶۳ کیلوگرم) و "سانتانا" از دومنیکن (۲۵۶ کیلوگرم) روی سکوی نخست این وزن ایستاد و قهرمان المپیک شد.

"لی ون" پس از پایان این رقابت گفت: " باید اعتراف کنم که نمی‌توانستم تصور کنم که چنین دستاوردی داشته باشم. من می‌خواهم از مربی خود تشکر کنم که به من دررسیدن به رویای مدال طلای المپیک کمک کرد."


"وانگ ژویو" نیز که علی‌رغم قهرمانی از عملکرد خود راضی نبود در پایان گفت: "من می‌خواستم ۱۰ کیلوگرم بالاتر وزنه بزنم و من در این مسابقه به خودم باختم. "
 او تنها وزنه‌برداری است که از بین این طلا موفق به رکوردشکنی نشده است."وانگ" همچنین در پاسخ به سؤالی درباره تسلط چین بر مدال‌های طلا در مسابقات وزنه‌برداری در توکیو، گفت: "تیم ما همیشه سعی می‌کند قدرت کشور خود را بیشتر از همیشه نشان دهد و بدانید که ما با رقابت با یکدیگر قوی‌تر می‌شویم."

قابل‌ذکر است که پیش‌ازاین دو طلا در اوزان ۸۷ و +۸۷ زنان، چین روز گذشته موفق شده بود در اوزان ۴۹ (۲۱۰ کیلوگرم) بخش زنان، ۶۱ (۳۱۳ کیلوگرم) ۶۷ (۳۳۲ کیلوگرم) ۷۳ (۳۶۴ کیلوگرم) ۸۱ (۳۷۴ کیلوگرم) در بخش مردان علاوه بر کسب مدال طلا موفق به شکستن رکورد المپیک شود که با احتساب دو طلای روز گذشته، ۷ مدال طلا را کسب کردند و درعین‌حال ۶ رکورد المپیک را نیز شکستند، نتایجی که در نوع خود بی‌نظیر است و این در حالی است هنوز رقابت‌ها به اتمام نرسیده است.

تگ ها


وزنه برداری المپیک ۲۰۲۰ توکیو وزنه‌برداری