رکورد تاریخی بارسلونا؛ نه هزارمین گل را آنسو فاتی زد!

بارسلونا به لطف گل آنسو فاتی در جریان پیروزی ۴-۱ خود مقابل ویارئال به رکورد خارق‌العاده ۹۰۰۰ گل زده در رقابتهای مختلف دست یافت....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، بارسلونا دیشب در بازی مقابل ویارئال به یک پیروزی دلچسب دست یافت و حریفش را ۴-۱ مغلوب کرد. اما گل چهارم بارسا در این بازی که در دقایق پایانی توسط پدیده جوان این تیم آنسو فاتی به ثمر رسید، برای بلوگرانا اهمیتی ویژه داشت. چرا که این گل، نه هزارمین گل تاریخ بارسا در رقابتهای مختلف بود.

بارسلونا اولین گل تاریخ خود را در ماه آوریل سال ۱۹۰۹ به ثمر رسانده و گل آنسو فاتی که دیشب در دقیقه ۸۷ بازی مقابل ویارئال به ثمر رسید تعداد کل گلهای به ثمر رسیده در تاریخ بارسا را به عدد ۹۰۰۰ رساند. این تعداد گل برای بارسا در طول ۱۱۱ سال به ثمر رسیده است.

از این ۹۰۰۰ گل بارسلونا، ابرستاره آرژانتینی و کاپیتان فعلی باشگاه که با فتح شش توپ طلا باافتخارترین کاپیتان تاریخ این باشگاه کاتالان است از این تعداد گل، ۶۳۰ گل را به ثمر رسانده.

از این تعداد گل بارسا، ۶۱۵۶ گل در لالیگا به ثمر رسیده. رتبه دوم با ۱۴۷۴ گل در اختیار کوپا دل‌ری یا جام حذفی اسپانیا است و لیگ قهرمانان اروپا با ۵۴۳ گل در رتبه بعدی ایستاده.

بیشتر بخوانید:

واکنش ستاره بارسا به داوری بیلبائو-رئال(عکس)

رئیس بارسا شوم، مسی مادام العمر می ماند

 

 

تگ ها


فوتبال جهان بارسلونا فوتبال