رکورد تاریخی دروازه‌بان رئال در ال‌کلاسیکو

تیبو کورتووا دروازه‌بان رئال مادرید در ال‌کلاسیکوی دیشب دروازه تیمش را بسته نگه داشت تا در این فصل هر در دو بازی مقابل بارسلونا کلین‌شیت کرده و یک رکورد تاریخی به نام خود ثبت کند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، تیبو کورتوا دروازه‌بان بلژیکی رئال مادرید در ال‌کلاسیکوی دیشب و دیدار حساس تیمش مقابل بارسلونا یکی از مهمترین ستاره‌های رئال بود و نقش مهمی در کسب این پیروزی داشت. کورتوا موفق شد دروازه مادریدی‌ها را در مقابل حملات بارسا بسته نگه دارد تا سفیدپوشان پایتخت اسپانیا در نیمه دوم با دو گلی که به ثمر رساندند با نتیجه ۲-۰ به پیروزی دست یابند.

کورتوا در نیمه اول فصل در ال‌کلاسیکویی که در ماه دسامبر به میزبانی بارسا در نوکمپ برگزار شده و با تساوی بدون گل به پایان رسید هم موفق شده بود دروازه رئال را بسته نگه دارد. او دیشب در سانتیاگو برنابئو هم مثل قلعه‌ای فتح ناپذیر در مقابل یورش‌های کاتالانها ایستادگی کرد و بار دیگر نگذاشت توپی از خط دروازه‌اش عبور کند.

از فصل ۱۹۷۴-۱۹۷۵ تا امروز یعنی نزدیک به ۴۵ سال بود که رئال نتوانسته بود در یک فصل در هر دو بازی ال‌کلاسیکوی لالیگا دروازه‌اش را در مقابل بارسلونا بسته نگه دارد. در آن سال رئال مادرید در خانه موفق شده بود بارسلونا را ۱-۰ شکست دهد و در نوکمپ هم بازی دو تیم با تساوی ۰-۰ خاتمه یافته بود. بارسایی که آن زمان یوهان کرویف افسانه‌ای را در ترکیب خود داشت.

بارسلونا هم از فصل ۲۰۰۶-۲۰۰۷ همواره در برنابئو به رئال گلزنی کرده بود اما در پایان بازی دیشب بعد از دوازده سال نتوانست در یک فصل در برنابئو گلزنی کند. کورتوا در این فصل رویهم‌رفته ۳۱ بار برای رئال به میدان رفته و موفق به ثبت ۱۵ کلین‌شیت شده است.

فرزام محمدعلیها

بیشتر بخوانید:

سفر ستاره بلژیکی رئال به آمریکا برای عمل جراحی

این بهترین شب فوتبالی من در رئال بود

 

 

تگ ها


فوتبال جهان تیبو کورتوا رئال مادرید فوتبال