رکورد جدید زیدان در شب قهرمانی شماره ۳۴ رئال

سرمربی رئال مادرید که مارس ۲۰۱۹ و پس از بازگشت به رئال وعده فتح لالیگا را به هواداران داده بود، امشب به قولش عمل کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، رئال مادرید امشب با پیروزی ۲-۱ بر ویارئال برای سی و چهارمین بار قهرمان لالیگا شد. کهکشانی ها که تا پیش از تعطیلی لالیگا دو امتیاز کمتر از بارسا داشند به لطف ۱۰ برد متوالی و ۹ امتیازی که بارسا از دست داد توانستند قهرمانی لالیگا را از آن خود کنند.

زین الدین زیدان پس از بازگشت به رئال وعده داده بود که فصل ۲۰-۲۰۱۹ فصل قهرمانی رئال در لالیگا خواهد بود و اینکه لالیگا را جدی تر از همیشه خواهند گرفت. زیزو در نهایت به وعده اش عمل کرد و تیم او با صلابت توانست فاتح لالیگا شود.

سرمربی فرانسوی توانسته به بهترین شکل تیمش را متحول کند. تیمی پیش از توقف فوتبال به خاطر شیوع کرونا و پس از شکست در زمین رئال بتیس، صدرنشینی را از دست داده بود. 

۱۰ برد پیاپی  موجب شد تا زیدان به یک رکورد جالب نیز دست پیدا کند. زیدان در ۲۱۰ بار حضور روی نیمکت رئال توانسته این باشگاه را به ۱۱ جام برساند. به عبارتی هر ۱۹ بازی یک جام که از رکورد پپ گواردیولا نیز بهتر است.  پپ در هر ۲۲ بازی یک جام را فتح کرده است.  

زیدان پیش از این یک قهرمانی در لالیگا، دو سوپرکاپ اسپانیا، سه لیگ قهرمانان اروپا، دو سوپرکاپ اروپا و دو جام جهانی باشگاه‌ها به دست آورده بود.

بیشتر ببینید:
گل اول رئال مادرید به ویارئال توسط بنزما/ ویدیو
گل دوم رئال مادرید به ویارئال (دبل بنزما)/ ویدیو
گل اول ویارئال به رئال مادرید توسط ایبورا/ ویدیو 

تگ ها


زیدان فوتبال جهان رئال مادرید ویارئال رئال مادرید رئال مادرید-ویارئال لالیگا فوتبال