رکورد جدید سوارز؛ نزدیک به کریستیانو رونالدو

لوئیس سوارز با گلی که با پیراهن اتلتیکو به ثمر رساند موفق شد به یک رکورد گلزنی برسد که تنها کریستیانو رونالدو در این رکورد بر او برتری دارد....

به گزارش "ورزش سه"،  لوئیس سوارز دیروز با پیراهن اتلتیکو یکی از گلهای این تیم را وارد دروازه سلتاویگو کرد تا در پیروزی ۲-۰ تیم جدیدش نقش بازی کند. این اما گل مهمی بود چرا که صد و پنجاهمین گلی بود که توسط سوارز در لالیگا به ثمر می رسید.

در تاریخچه لالیگا در قرن بیست و یکم تنها کریستیانو رونالدو بوده که موفق شده در مدت زمانی کوتاه تر از سوارز ۱۵۰ گل در این لیگ به ثمر برساند.

سوارز در سال ۲۰۱۴ از لیورپول به لالیگا آمد و پیراهن بارسا را به تن کرد. او تا شروع فصل جاری در بارسا بازی می کرد تا اینکه با دلخوری مجبور شد این تیم را ترک کرده و به اتلتیکو بپیوندد.

سوارز با پیراهن بارسلونا ۱۴۷ گل به ثمر رسانده بود. صد و چهل و هفت گل در طول شش سال. سوارز از شروع فصل جاری در چهار بازی برای اتلتیکو ۳ گل به ثمر رسانده تا تعداد گلهایش در لالیگا را به عدد ۱۵۰ برساند. او این تعداد گل را در ۱۹۵ بازی به ثمر رسانده.

تنها کسی که موفق شده در بیست سال اخیر لالیگا در تعداد بازی های کمتری به این آمار ۱۵۰ گله درلالیگا دست پیدا کند کریستیانو رونالدو در روزهای درخشش او در رئال مادرید بوده.

تگ ها


اتلتیکو مادرید لوئیس سوارز بارسلونا