رکورد جهانی کارت زرد و قرمز در گودبای پارتی اکبریان!

داور دیدار سوپرجام فوتبال ایران در روزی که آخرین قضاوت خود را انجام می داد بارها و بارها دست به جیب شد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، حساسیت دیدار دو تیم پرسپولیس و فولاد خوزستان در بازی سوپرجام فوتبال ایران آنقدر زیاد بود که داور بازی را بارها و بارها مجبور به دادن کارت های زرد و قرمز به بازیکنان و عوامل دو تیم کرد. 

در حالی که نیمه اول بازی دو تیم با یک گل به سود فولادی ها به پایان رسید و بازی آرامی را هم بین دو تیم شاهد بودیم از آغاز نیمه دوم اوضاع به گونه ای دیگر رقم خورد و لحظه ای نبود که داور میدان را در حال دویدن به سمت یکی از بازیکنان و یا مربیان حاضر در زمین و خارج از زمین نبینیم، اتفاقی که با دقیقه به دقیقه گذشت زمان، بیشتر هم می شد طوری که اگر بگوییم برای پیدا کردن آمار دقیق کارت های داده شده توسط داور، تنها باید به گزارش داور بازی رجوع کرد، بیراه نگفته ایم! 

البته در همان نیمه اول رضا اسدی و علی شجاعی (۳۴) از پرسپولیس کارت گرفتند و محمد آبشک (۴۱) و ساسان انصاری (۳۵) نیز یک اخطار دریافت کرد.

اکبریان همچین دو بازیکن از زمین را در دو زمان مختلف از بازی اخراج کرد؛ مهدی شیری (۶۲) از تیم پرسپولیس و بوحمدان (۸۲) هم از تیم فولاد، بازیکنانی بودند که باید زودتر از همه زمین را ترک می کردند. این اتفاق روی نیمکت دو تیم هم تکرار شد طوری که حمید مطهری (۶۲) و مهدی هاشمی نسب (۵۵) دو مربی حاضر در کنار زمین در دقایق میانی نیمه دوم به دلیل اعتراض‌هایی که به داوری اکبریان داشتند بالاجبار از حضور روی نیمکت کنار زمین اخراج شدند

آنطور که در برگه خلاصه بازی محمدرضا اکبریان آمده، از فولاد به جز ساسان انصاری و محمد آبشک، سینا شاه عباسی (۵۰)، حمید بوحمدان (۸۲)، احسان مرادیان (۸۷)، مجتبی نجاریان (۹۰+۴)، هاشمی نسب (۵۵- اخراج)، حسین کعبی (۶۰)، جواد نکونام (۸۰) و مهدی رجبی (۸۰) از کارتهای زرد و قرمز داور بی نصیب نماندند.

در پرسپولیس به جز رضا اسدی و علی شجاعی که در نیمه اول کار گرفتند، سعید آقایی (۹۰+۴)، مهدی شیری (۶۲ - اخراج) و حمید مطهری (۶۲- اخراج) با کارت داور مواجه شدند. 

اما نکته جالب درباره قضاوت دیدار امروز در خداحافظی کوبل داوری این بازی از دنیای فوتبال بود، محمدرضا اکبریان داور اصلی این دیدار به همراه دو کمک خود برای آخرین بار به صورت حرفه‌ای در میدان حاضر شدند و به قضاوت در فوتبال ایران پرداختند. به این ترتیب اکبریان آخرین بازی خود یا بهتر است بگوییم در گود بای پارتی توفانی از کارت های زرد و قرمز به راه انداخت و ۱۵ کارت به بازیکنان دو تیم نشان داد.

تگ ها


کمیته داوران محمدرضا اکبریان فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال