رکورد خیره‌کننده رئال در اسپانیا برای دومین سال متوالی

رئال مادرید بازهم سال مالی را بدون ضرر اقتصادی به اتمام رساند....

به گزارش "ورزش سه"، سال مالی ۲۱-۲۰۲۰ نیز برای رئال مادرید بدون ضرر به اتمام رسید و این باشگاه در اسپانیا از این حیث رکورددار شد. تمامی باشگاه های اسپانیایی غیر از رئال در سال مالی گذشته و به دلیل پاندمی کرونا متحمل ضرر شدند ولی باشگاه مادرید اعلام کرد که سال مالی را پس از کسر مالیات، با ۸۷۷ هزار یورو سود به اتمام رسانده است.

درآمدهای رئال مادرید از مارس ۲۰۲۰ که شروع پاندمی کرونا در اسپانیا بود و به دنبال آن تعطیلی لالیگا و سپس برگزاری بازی ها پشت درهای بسته، ۳۰۰ میلیون یورو افت کرده ولی رئال با فروش بازیکنانش، کسر دستمزدها و نیز عدم فعالیت آنچنانی در امر جذب بازیکن، همچون سال مالی ۲۰-۲۰۱۹ مانع از برهم خوردن تراز مالی شد. رئال در سال مالی ۲۰-۲۰۱۹ سود ۳۱۳ هزار یورویی را به ثبت رسانده بود.

طبق اعلام باشگاه، نقدینگی خزانه در حال حاضر ۱۲۲ میلیون یورو است و با تزریق وام بانک آمریکایی(به منظور بازسازی برنابئو) این نقدینگی به ۵۳۴ میلیون یورو افزایش پیدا خواهد کرد.

رئال یکی از معدود باشگاه های بزرگ اروپایی است که طی دو سال گذشته متحمل ضرر نشده است. طبق یک مطالعه صورت گرفته که نتایجش در وبسایت یوفا منتشر شده، مجموع ضررهای مالی باشگاه های اروپایی بین ۲۰۱۹ و ۲۰۲۱ نزدیک به شش میلیارد یورو بوده است.

تگ ها


رئال مادرید بارسلونا