رکورد ۱۳۷ساله انگلیسی در ومبلی ثبت شد

انگلیس با پیروزی ۴-۰ مقابل ایسلند به رکوردی دست یافت که آخرین بار ۱۳۷ سال پیش توسط انگلیسی‌ها به ثبت رسیده بود....

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی انگلیس که شانسی برای صعود به نیمه نهایی لیگ ملت‌های یوفا نداشت دیشب در خانه خود ومبلی به مصاف ایسلند رفت و با دو گل از فیل فودن و همچنین گلزنی دکلن رایس و میسون ماونت حریفش را ۴-۰ شکست داد.

انگلیسی‌ها اما در این پیروزی به رکوردی رسیدند که آخرین بار در قرن نوزدهم برای انگلیس ثبت شده بود. یعنی دقیقاً ۱۳۷ سال پیش! انگلیس بعد از ۱۳۷ سال در یک بازی شاهد گلزنی سه بازیکنی بود که سن همه آنها ۲۱ سال یا کمتر بود.

پیش از بازی دیشب مشخص بود که تنها دو تیم بلژیک و دانمارک شانس صدرنشینی در گروه لیگ ملت‌های یوفا و صعود به نیمه نهایی را دارند. به همین علت بود که گرت ساوت گیت تیمی متشکل از بازیکنان جوانش را به میدان فرستاد. ترکیبی که نتیجه داد و انگلیسی‌ها با گلهای فیل فودن، دکلن رایس و میسون ماونت حریف را ۴-۰ شکست دادند.

با توجه به ۲۱ساله بودن رایس و ماونت و ۲۰ ساله بودن فیل فودن انگلیس دیشب به رکوردی رسید که آخرین بار در قرن نوزدهم ثبت شده بود.

آخرین بار در سال ۱۸۸۳ یعنی در اولین روزهای شکل‌گیری فوتبال بین المللی، سه بازیکن انگلیسی که ۲۱ سال یا کمتر سن داشتند موفق شده بودند در یک بازی رسمی برای تیم ملی انگلیس گلزنی کنند.

صد و سی و هفت سال پیش در بازی تیم ملی انگلیس مقابل ایرلند سه بازیکن جوان انگلیس به نامهای ویلیام کوبولد، اولیور ویتلی و فرانک پاوسن برای سه شیرها گلزنی کردند و دیشب نوبت به فیل فودن، دکلن رایس و میسون ماونت بود که رکورد آنها را بعد از گذشت ۱۳۷ سال تکرار کنند.

تگ ها


تیم ملی انگلیس