رکورد شکنی جدید رونالدو در بازی با تاتنهام

مهاجم پرتغالی تیم فوتبال رئال مادرید در شب بازی تیمش برابر تاتنهام در لیگ قهرمانان اروپا رکورد اسطوره کهکشانی ها را شکست ......

مهاجم پرتغالی تیم فوتبال رئال مادرید در شب بازی تیمش برابر تاتنهام در لیگ قهرمانان اروپا رکورد اسطوره کهکشانی ها را شکست.

بازی شب گذشته (سه شنبه) تیم های فوتبال رئال مادرید و تاتنها در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، با ثبت یک رکورد جدید برای کریستیانو رونالدو همراه بود. این یکصد و چهل و سومین بازی کریستیانو رونالدو در لیگ قهرمانان اروپا بود که از این حیث او را بالاتر از رائول گونسالس، مهاجم اسپانیایی پیشین کهکشانی ها قرار داد.

رونالدو اما هنوز در جدول دارندگان بیشترین بازی در لیگ قهرمانان اروپا دو نفر دیگر را بالاتر از خودش می بیند. در این رده بندی ایکر کاسیاس، کاپیتان سابق رئال مادرید و دروازه بان حال حاضر پورتو با 166 بازی صدرنشین است و نفر دوم ژاوی هرناندس کاپیتان سابق بارسلونا است که 151 بازی انجام داده است.

پس از رونالدو هم رائول با 42 و رایان گیگز هافبک ولزی سابق منچستریونایتد با 141 بازی نفرات بعدی هستند.

رونالدوی 32 ساله اولین بازی اش در لیگ قهرمانان اروپا را ماه اکتبر سال 2003 با پیراهن منچستریونایتد برابر اشتوتگارت انجام داد. او در این مدت 4 بار (یک بار در منچستریونایتد و سه بار با رئال مادرید) قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شده است. او در حال حاضر با 109 گل زده، برترین گلزن تاریخ لیگ قهرمانان اروپا محسوب می شود و در فصل جاری هم با احتساب گلی که شب گذشته از روی نقطه پنالتی زد، 5 گله شد و در صدر جدول برترین گلزنان لیگ قهرمانان اروپا قرار دارد.

 

 

تگ ها


اخبار روز UEFA Champions League فوتبال