رکورد عجیب یوونتوس / 25 بازی متوالی بدون باخت در خانه

با رکورد بسیار خوب یوونتوس به نظر می رسد بارسا امشب کار سختی برای پیروز شدن برابر بانوی پیر داشته باشد ......

با رکورد بسیار خوب یوونتوس به نظر می رسد بارسا امشب کار سختی برای پیروز شدن برابر بانوی پیر داشته باشد.

اين هفته، هفته ساده و آساني براي يوونتوسي ها نبوده است. بعد از ناكامي تيم ملي ايتاليا در كسب سهميه جام جهاني 2018 در بازي پلي آف مقابل سوئد، برخي از مهره هاي ارزشمند بيانكونري مثل بوفون و كيليني با نااميدي به اردوي يووه بازگشتند و روز يك شنبه ناكامي ديگري براي شان از راه رسيد: دومين باخت اين فصل شان در مصاف با سامپدوريا با نتيجه 2-3 كه باعث شد تا فاصله آنها با ناپولي صدرنشين به 4 امتياز برسد. در پايان اين بازي كيليني پيغامي براي هم تيمي هايش منتشر كرد: «اگر مي خواهيم قهرمان شويم، داشتن كيفيت كافي نيست و همه بايد بيشتر از اين ها بكوشيم.»

حالا بازي خانگي با بارسلونا انتظار آنها را مي كشد و فرصتي ايده آل است تا بيانكونري اين روزهاي سخت را فراموش كند. يوونتوس در 25 بازي اخير خانگي اش طعم باخت را نچشيده و به 16 برد و 9 تساوي دست يافته و ادامه اين روند مقابل صدرنشين فعلي لاليگا، مي تواند روحيه بيانكونري را بالا ببرد. آنها در 13 بازي اين فصل سري A 14 گل دريافت كرده اند كه اين نمي تواند آمار خوبي براي بانوي پير باشد. بارتزالي ديگر بازيكن ارزشمند يوونتوس هم درگفت وگو با اسكاي اسپورت با اشاره به اهميت مصاف با بارسا گفت: «بازي با بارسا براي ما در مسير بازگرداندن روحيه فداكاري مان اهميت زيادي دارد. هريك از ما بايد در تك تك بازي ها بيش از اين ها تلاش كنيم.»

اينيستا و بوفون نگران آينده نيستند

آندرس اينيستا و جان لوئيجي بوفون كاپيتان هاي باتجربه بارسا و يوونتوس در آستانه جدال حساس اين دو تيم در مرحله گروهي ليگ قهرمانان اروپا اعلام كردند كه ترسي از آينده و فكر كردن به روز خداحافظي شان از دنياي فوتبال ندارند و با مرور كارنامه ورزشي شان احساس غرور مي كنند. اين روزها شنيده مي شود كه بوفون در پايان رقابت هاي اين فصل با دنياي فوتبال خداحافظي خواهد كرد و دن آندرس اعلام كرده تا هر زمان كه بدنش اجازه دهد، فوتبالش را دنبال خواهد كرد. اين دو اسطوره، دو روز قبل از جدال دو تيم به صورت مجازي و از طريق كانال هاي ارتباطي باشگاه كاتالان با هم روبه رو شدند و پاسخگوي سؤالاتي در مورد كارنامه ورزشي و زندگي شخصي شان شدند.

اينيستا در پاسخ به اين سؤال كه تا چه زماني فوتبال بازي خواهد كرد، گفت: «تا هروقت كه بدنم همكاري كند. از خداحافظي از فوتبال نمي ترسم. همه چيز در زندگي پاياني دارد.» و بوفون در اين رابطه گفت: «قطعاً امسال بازنشسته خواهم شد. از اين بابت مطمئنم. من كنجكاوي هاي زيادي در زندگي دارم و خداحافظي از دنياي فوتبال برايم ترسناك نيست. دوست ندارم احمق باشم. هر كاري كه قرار باشد انجام دهم را در اوج آمادگي انجام خواهم داد.»

جالب اينجاست كه تصور هر دو اسطوره از آخرين بازي شان در دنياي فوتبال شبيه هم است. اينيستا در اين باره گفته: «دوست دارم آن روز را به سان يك روز خيلي ويژه و مملو از احساسات تصور كنم. روزي فوق العاده از نظر فردي با در نظر داشتن افتخاراتي كه در دنياي فوتبال كسب كرده ام.»

بوفون در سن 39 سالگي در اين رابطه گفت: «تصورم اين است كه آخرين بازي ام را در اوج غرور و هيجان برگزار خواهم كرد.» او اين روزها يكي از سخت ترين برهه هاي فوتبالي اش را پشت سر مي گذارد و ناكامي در رسيدن به جام جهاني 2018 به شدت او را ناراحت كرده است.

سؤال بعدي در مورد بهترين لحظات شان در دنياي فوتبال بود. بوفون در اين رابطه گفت: «قهرماني با ايتاليا در جام جهاني 2006 و يا پيوستن به يوونتوس. هرچند كه ترك پارما برايم دردناك بود.» اينيستا هم در پاسخ به اين سؤال گفت: «قهرماني در جام جهاني 2010 با اسپانيا با گلي كه در بازي فينال زدم، يكي از بهترين خاطرات فوتبالي ام بود. هرچند كه لحظات خوب زيادي هم در بارسلونا در خاطرم ثبت شده.»

و آخرين سؤال در مورد آينده فرزندان شان بود. هم اينيستا و هم بوفون، هركدام 3 فرزند دارند و دوست دارند كه فرزندان شان گام در مسير آنها بگذارند. اينيستا گفت: «دوست دارم فرزندانم فوتباليست شوند يا دست كم از فوتبال خوش شان بيايد.» و بوفون گفت: «دوست دارم و خوشحال مي شوم كه ورزش در زندگي فرزندانم نظم و انضباط ايجاد كند چون ورزش كردن افراد را از وسوسه هاي منفي و خطرناك دور مي كند.»

تگ ها


اخبار روز یوونتوس UEFA Champions League فوتبال