وینیسیوس جونیور رکورد لیونل مسی را ربود!

وینیسیوس جونیور، ستاره برزیلی رئال مادرید با گلی که در ال‌کلاسیکوی دیشب به ثمر رساند جوان‌ترین بازیکنی شد که در قرن حاضر در این بازی گلزنی کرده و به این ترتیب رکورد مسی را از دست او درآورد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در دیدار دیشب رئال مادرید و بارسلونا در ورزشگاه برنابئو که با پیروزی ۲-۰ رئالی‌ها به پایان رسید وینیسیوس جونیور، ستاره برزیلی رئال موفق شد گل اول بازی را برای تیمش به ثمر برساند و نام خود را به عنوان جوان‌ترین بازیکنی که در قرن بیست و یکم در ال‌‌کلاسیکو گلزنی کرده به ثبت برساند. این رکورد تا پیش از این در اختیار لیونل مسی قرار  داشت که در سال ۲۰۰۷ در ال‌کلاسیکو نه تنها گلزنی کرده بلکه موفق به هت‌تریک شده بود.

وینگر جوان برزیلی در دقیقه ۷۱ بازی دیشب وارد محوطه جریمه بارسا شد و با مقهور کردن جرارد پیکه مدافع باتجربه بارسلونا و مارک آندره تراشتگن دروازه‌بان این تیم موفق شد گل اول بازی را به ثمر برساند.

وینیسیوس دیشب در حالی این گل را به ثمر  رساند که ۱۹ سال ۲۳۳ روز سن داشت. این در حالی بود که لیونل مسی ۱۳ سال پیش در حالیکه ۱۹ سال ۲۵۹ روز سن داشت موفق به گلزنی در ال‌کلاسیکو شده بود. به این ترتیب ستاره برزیلی رئال موفق شد رکورد جوان‌ترین بازیکنی که در قرن بیست و یکم موفق به گلزنی در ال‌کلاسیکو شده را از چنگ ابرستاره آرژانتینی درآورده و به خود اختصاص دهد.

بیشتر بخوانید:

پیکه: ضعیف ترین رئالی بود که در برنابئو دیده بودم!

کیکه ستین: قرار نیست که فقط لیونل مسی گل بزند

تگ ها


لیونل مسی وینیسیوس جونیور فوتبال جهان بارسلونا رئال مادرید فوتبال